لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ تهران ۰۵:۴۴

برندگان بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر


بهترين فيلم: «روز سوم» به تهيه کنندگی عليرضا جلالی


ساير نامزدها:
"اتوبوس شب" به تهيه کنندگی مهدی همايونفر
"مينای شهر خاموش" به تهيه کنندگی امير شهاب رضويان


بهترين کارگردانی: اميرشهاب رضويان برای "مينای شهر خاموش" و محمدحسين لطيفی برای "روز سوم"


ساير نامزدها:
کيومرث پوراحمد برای "اتوبوس شب"
بهرام توکلی برای "پابرهنه در بهشت"
محمدمهدی عسگرپور برای "اقليما"



بهترين فيلمنامه: رخشان بنی اعتماد، فريد مصطفوی، محسن عبدالوهاب و نغمه ثمينی برای "خون بازی"


نامزد ديگر:
مهدی سجاده چی برای "روز سوم"


بهترين بازيگر نقش اول زن:‌ باران کوثری برای "خون بازی" و "روز سوم"


ساير نامزدها:
رويا تيموريان برای "گوشواره"
پريوش نظريه برای "تک‌درخت‌ها"


بهترين بازيگر نقش اول مرد: بهرام رادان برای "سنتوری"


ديپلم افتخار به خسرو شکيبايی برای "اتوبوس شب"


ساير نامزدها:
پوريا پورسرخ برای "روز سوم"
سعيد پورصميمی برای "تک‌درخت‌ها"
مسعود رايگان برای "خون بازی"


بهترين فيلمبرداری: حميد خضوعی ابيانه برای "پابرهنه در بهشت"


سيمرغ بلورين ويژه هنر و تجربه به محمود کلاری برای "خون بازی"

ساير نامزدها:
همايون پايور برای "تک‌درخت‌ها"
فرج حيدری برای "قاعده بازی"
ابراهيم غفوری برای "روز سوم"



بهترين تدوين: سپيده عبدالوهاب برای "خون بازی"


ديپلم افتخار به محمدعلی سجادی برای "مخمصه"


ساير نامزدها:
بهرام دهقانی برای "پابرهنه در بهشت"
فرامرز هوتهم برای "مينای شهر خاموش"


بهترين موسيقی متن: ديپلم افتخار به کامبيز روش روان برای "بچه های ابدی"


ساير نامزدها:
داريوش تقی پور برای "مينای شهر خاموش"
اردوان کامکار برای "سنتوری"
عليرضا کهن ديری برای "روز سوم"


بهترين بازيگر زن نقش مکمل: پانته‌آ بهرام برای "بچه های ابدی"


ساير نامزدها:
بيتا فرهی برای "خون بازی"
پريوش نظريه برای "پاداش سکوت"


بهترين بازيگر مرد نقش مکمل: افشين هاشمی برای "پابرهنه در بهشت"


ساير نامزدها:
صابر ابر برای "مينای شهر خاموش"
حامد بهداد برای "روز سوم"
مهرداد صديقيان برای "اتوبوس شب"
جعفر والی برای "پاداش سکوت"


بهترين صدابرداری: حسن زاهدی و داريوش صادقپور برای "پابرهنه در بهشت"


ساير نامزدها:
يداله نجفی برای "خون بازی"
يداله نجفی برای "مينای شهر خاموش"
بهروز معاونيان برای "روز سوم"


بهترين صداگذاری:


هيئت داوران با توجه به محدود بودن آثار برجسته در بخش بهترين صداگذاری نامزد معرفی نکرد و سيمرغ بلورين جايزه بهترين صداگذاری را برای فيلم "قاعده بازی" به محمد رضا دلپاک اعطا کرد.


بهترين طراحی صحنه و لباس:‌ محسن نوری برای "روز سوم"


ساير نامزدها:
مهرداد زاهديان برای "مينای شهر خاموش"
مجيد ليلاجی برای "پابرهنه در بهشت"
احمدرضا معتمدی برای "قاعده بازی"
مجيد ميرفخرايی و محمدرضا شجاعی برای "اخراجی‌ها"


بهترين جلوه‌های ويژه:‌ محسن روزبهانی و علا‌ء‌الدين پژهان برای "قاعده بازی"


ساير نامزدها:
محسن روزبهانی برای "روز سوم"
محمدجواد شريفی راد و بهنام خاکسار برای "اخراجی‌ها"


بهترين چهره‌پردازی: مهرداد ميرکيانی برای "خون بازی"


ساير نامزدها:
علی سام خواه برای "روز سوم"
سعيد ملکان برای "پابرهنه در بهشت"


بهترين فيلم کوتاه داستانی:‌ "وزن بودن" به کارگردانی حميد بهرامی


ساير نامزدها:
"پشت سر من" به کارگردانی کيارش اسدی زاده
"صفر درجه" به کارگردانی اميد خوش نظر
"مترسک" به کارگردانی شاپور شهبازی
"يک روز زيبا" به کارگردانی ارشيا شکيبائيان


بهترين فيلم مستند: "خاطرات يک ۷۵ ساله" محمدرضا اصلانی


ساير نامزدها:
"تهران انار ندارد" مسعود بخشی
"سرزمين گمشده" وحيد موسائيان
"ليلی کجاست؟" محمد شيروانی


بهترين کارگردان مستند: مسعود بخشی برای "تهران انار ندارد"


ساير نامزدها:
وحيد موسائيان برای "سرزمين گمشده"
کاوه بهرامی مقدم برای "سفر در امتداد سرزمين کهن"
محمد شيروانی برای "ليلی کجاست؟"


بهترين تحقيق و پژوهش مستند: پيروز کلانتری برای "تهران، چند درجه ريشتر"


ساير نامزدها:
محمدرضا اصلانی برای "خاطرات يک ۷۵ ساله"
منوچهر طياب برای "دريای پارس"
اميد بنکدار و کيوان عليمحمدی برای "سرخ"
وحيد موسائيان برای "سرزمين گمشده"
محمدرضا درويشی برای "ليلی کجاست؟"


جايزه ويژه سينمای ملی ايران به نگاه ملی:
"فرش ايرانی" کار گروهی ۱۵ تن از کارگردانان سينمای ايران


مسابقه فيلم های اول :
سيمرغ بلورين بهترين فيلم اول به بهرام توکلی کارگردان فيلم "پابرهنه در بهشت"


بخش چشم واقعيت:
سيمرغ بلورين ويژه هيات داوران به آقای محمدرضا اصلانی برای فيلم "خاطرات يک هفتاد و پنج ساله"
سيمرغ بلورين بهترين پژوهش به آقای پيروز کلانتری برای فيلم تهران "چند درجه ريشتر"
سيمرغ بلورين بهترين کارگردانی به مسعود بخشی برای فيلم "تهران انار ندارد"
دبپلم افتخار بهترين کارگردانی به آقای مهرداد اسکويی برای فيلم "روزهای بی تقويم"
سيمرغ بلورين بهترين فيلم مستند به وحيد موسائيان برای فيلم "سرزمين گمشده"
ديپلم افتخار ويژه هيات داوران به محمود کيانی فلاورجانی برای فيلم "زيستن"


XS
SM
MD
LG