لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ تهران ۰۱:۱۹

آلمان: تعرض و تجاوز جنسی به دختران در کلن برنامه‌ریزی شده بود


تظاهراتی در شهر کلن در اعتراض به خشونت جنسی علیه زنان و دختران برگزار شده است.

هیکو ماس، وزیر دادگستری آلمان گفته که مجموعه‌ای از تعرضات جنسی رخ داده در شب سال نوی میلادی در شهر کلن، بخشی از یک «اقدام برنامه‌ریزی شده» بوده است.

آقای ماس، چهارشنبه ۱۶ دی به تلویزیون زد.دی‌.اف گفته که بیش از ۹۰ تعرض و یک تجاوز جنسی در یک شب و یک محل، اتفاقی نبوده است.

خبرگزاری آلمان گزارش داده که ۲۷ شکایت مشابه نیز در هامبورگ ثبت شده است.

گزارش شده که در مراسم جشن مربوط به شب سال نوی میلادی، جمعیتی حدود هزار نفر که ظاهری شبیه به اعراب یا اتباع شمال آفریقا داشتند و بعضا خود را به مستی زده بودند، در محوطه مقابل کلیسا و ایستگاه مرکزی شهر کلن و به بهانه تبریک گفتن سال نو، به ده‌ها زن و دختر تعرض و حتی تجاوز کردند.

آنگونه که خبرگزاری آلمان گزارش داده، اگرچه مشخص نیست که این افراد از پناهجویانی باشند که در موج اخیر ورود پناهجویان به اروپا، وارد آلمان شده‌اند، اما این حادثه به مباحث درباره نحوه مواجهه این کشور با مسئله پناهجویان دامن زده است.

پلیس آلمان گفته تصور نمی‌کند تمام هزار نفری که در شب سال نو مقابل کلیسای مرکزی شهر کلن (دم) حضور داشتند، در تعرض‌ها و تجاوزهای جنسی رخ داده نقش داشته باشند.

وزیر داخلی ایالت نورد راین وستفالن آلمان هم گفته که پلیس تاکنون سه مظنون را شناسایی کرده اما هنوز آنها را دستگیر نکرده است.

شهر کلن یکی از مراکز فرهنگی و هنری آلمان است که اقلیت‌های قومی و دینی بخش قابل توجهی از جمعیت آن را تشکیل می‌دهند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG