لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ تهران ۱۴:۳۵ - ۱۰ دسامبر ۲۰۱۶

قرعه‌کشی مرحله گروهی فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا در کوالالامپور برگزار شد و نمایندگان ایران رقبای خود را شناختند. ۳۲ باشگاه بر‌تر آسیا در هشت گروه به مصاف هم خواهند رفت.

این رقابت‌ها در حالی از پنجم اسفند آغاز خواهد شد که باشگاه پرسپولیس به خاطر زندانی بودن مدیرعامل خود، نامشخص بودن وضعیت تیم برای جذب بازیکنان جدید، کیفیت ناطلوب فنی در لیگ بر‌تر و حذف از جام حذفی، مهیای بازگشت مقتدرانه به این رویداد معتبر نیست.

محمود خوردبین سرپرست پرسپولیس در شرایطی عازم مالزی شد که این تیم در ۱۷ هفته از لیگ بر‌تر متحمل هفت شکست شده است.

سرخپوشان در گروه نخست قرار گرفته‌اند و به مصاف النصر عربستان و لخویا قطر خواهند رفت. برنده بازی بنیادکار ازبکستان و الجزیره امارات نیز تیم چهارم این گروه خواهد شد.

برنده بازی حذفی هر تیمی که باشد، چهار تیم این گروه از شناخته شده‌ترین تیم‌های قاره هستند. در این بین، پرسپولیس از سال ۲۰۱۲ غایب این میدان بوده اما لخویا، بنیادکار و الجزیره پارسال در این رقابت‌ها حضور داشته‌اند.

النصر نیز که آخرین حضور آسیایی‌اش در سال ۲۰۱۱ بود، حالا در بهترین شرایط قرار دارد. این تیم پارسال فاتح لیگ عربستان شد و امسال هم تا این لحظه صدرنشین است.

لخویا نیز پارسال به قهرمانی لیگ قطر دست یافت و امسال با هدایت مایکل لادروپ دانمارکی پا به لیگ قهرمانان خواهد گذاشت.

در گروه دوم حضور پاختاکور ازبکستان، الشباب عربستان و العین امارات قطعی شده. نفت ایران هم به مصاف برنده دیدار الجیش قطر و النهدا (عمان) خواهد رفت تا در صورت موفقیت، پا به جدول گروهی بگذارد.

نفت در لیگ بر‌تر و جام حذفی موفق ظاهر شده و باید دید آیا درخشش شاگردان منصوریان در لیگ قهرمانان آسیا نیز تداوم خواهد داشت؟

در گروه سوم فولاد خوزستان موفق‌ترین نماینده سال گذشته فوتبال ایران حضور دارد. لوکوموتیو ازبکستان و الهلال عربستان نیز رقبای فولاد هستند. تیم چهارم گروه از بین الوحده امارات، السد قطر و الرفاع بحرین انتخاب خواهد شد.

گروه چهار با تراکتورسازی تبریز، الاهلی امارات و نسف قرشی ازبکستان شکل گرفته. الاهلی عربستان، الوحدات اردن و القادسیه کویت نیز سه تیم دیگری هستند که یک تیم از بین آن‌ها وارد جدول گروهی خواهد شد.

در گروه پنجم حضور جئونبوک موتورز حضور کره جنوبی، شاندونگ چین و بیکاماکس ویتنام قطعی است. گروه شش نیز با گامبا اوزاکا ژاپن، سئونگ‌نام کره‌جنوبی، بوریرام یونایتد تایلند شکل گرفته.

در گروه هفت، بریسبن روور استرالیا، سهمیه دوم ژاپن و سوون بلووینگز کره جنوبی حضور خواهند داشت. گروه آخر هم با گوانگجو (چین)، وسترن‌ سیدنی استرالیا و سهمیه سوم ژاپن تشکیل شده. به گروه‌های چهارم تا هشتم، یک تیم پس از برگزاری بازی‌های حذفی اضافه خواهد شد.

XS
SM
MD
LG