لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ تهران ۱۹:۴۷ - ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷

عباسعلی کدخدایی، مشاور عالی دبیر شورای نگهبان و سخنگوی سابق شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که چه مواردی به‌عنوان جرم حقوقی باعث حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی شده است، گفت تعیین مصادیق مجرمانه برعهده قضات دادگستری است اما آنچه اکنون از قانون مجازات برداشت می‌شود، اقدام علیه امنیت کشور است.

آقای کدخدایی گفته مجازات اقدام علیه امنیت ملی تا اعدام هم هست و در قانون مجازات هم تعیین شده است.

عباسعلی کدخدایی در پاسخ به این سوال که اخیرا موجی از سوی اپوزیسیون مبنی بر لزوم رفع حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی راه افتاده گفت که یک مرجعی اقدام تامینی یعنی اقدام موقتی برای مصالح مختلفی ازجمله حفظ جان افراد، حفظ مصالح و نظم عمومی کشور را اتخاذ کرده تا کشور از به‌گفته او این آشوب به سرمنزل آرامش برسد.

آقای کدخدایی همچنین گفت ظاهرا موسوی و کروبی در جایی خوب و خوش زندگی می‌کنند.

رادیو فردا در این‌باره با اردشیر امیرارجمند، مشاور میرحسین موسوی گفت‌وگو کرده و ابتدا از او پرسیده آقای کدخدایی گفته که جرم آقایان موسوی و کروبی اقدام علیه امنیت ملی کشور و مجازات آن اعدام است. آیا بدون برگزاری دادگاه جرم این افراد مشخص می‌شود؟

 • 16x9 Image

  فرین عاصمی

   فرین عاصمی از دبیران، خبرنگار و مجری رادیو فرداست. او از سال ۱۳۸۲ به رادیو فردا پیوسته و پیش از آن در بعضی از روزنامه‌های داخلی ازجمله روزنامه ایران کار می‌کرد. 
  فرین عاصمی در سال ۱۳۸۷ و همزمان با راه‌اندازی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی به این رسانه پیوست و تا سال ۱۳۸۹ در این تلویزیون مشغول به کار بود. 
  از سال ۱۳۸۹ تاکنون هم در رادیو فردا مشغول است. او مستندهای رادیویی و تلویزیونی مختلفی ازجمله اشغال سفارت آمریکا و ۴۴۴ روز گروگانگیری کارکنان آن در تهران و برنامه‌هایی به‌مناسبت هشتادمین سالگرد تولد واتسلاو هاول و هفتاد و پنجمین سالگرد آزادی اردوگاه آشویتس تهیه کرده است.

  فرین عاصمی را در تلگرام در این کانال دنبال کنید: https://telegram.me/Fareenassemi

XS
SM
MD
LG