لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ تهران ۱۲:۱۸

مصطفی گواهی، رییس اتحادیه آرایشگران مردانه در ایران گفته که انجام یک سری از خدمات از جمله «مدل موی شیطانی، خالکوبی، سولاریوم و برداشتن زیر ابرو» ممنوع است و جواز واحدهای «متخلف» لغو خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای گواهی روز روز ۱۴ اردیبهشت گفته است: «اگر واحد صنفی قوانين نظام اسلامی را زيرپا گذاشته و در اصلاح موی سر از مدل‌های غربی پيروی کند و مدل‌هايی مثل شيطان پرستی يا مواردی از اين قبيل را ارائه کند بعد از تعهد اوليه و در صورت تکرار، جواز کسب آن ها را باطل خواهيم کرد و به هيچ عنوان به آن‌ها اجازه فعاليت دوباره داده نمی‌شود».

آقای گواهی اشاره دقیق‌تر و جزیی‌تری به این که «مدل موی شیطانی» چه نوع مدل مویی است، نکرده است. برخی از وب‌سایت‌های ایرانی مدل موی معروف به «تاج خروسی» و برخی دیگر «موهای بلند» را به عنوان مدل «موی شیطانی» معرفی کرده‌اند.

رییس اتحادیه آرایشگران مردانه همچنین گفته است: واحدهای آرایشگران مردان که اقدام به «برداشتن زیر ابرو، سولاریوم و خالکوبی» کنند مرتکب تخلف شده‌اند و با آن‌ها برخورد خواهد شد.

مصطفی گواهی افزوده است: «پس از مشخص شدن واحد متخلف، تذکر داده شده و تعهد اولیه گرفته می‌شود ولی اگر تکرار کنند، جواز آن‌ها را لغو کرده و دیگر اجازه فعالیت به آن‌ها نخواهیم داد».

پس از انقلاب اسلامی در ایران مبارزه با آرایش، زیبایی و پوشش همواره تحت عنوان «مبارزه با نمادهای غربی» انجام شده است. برخورد با پوشیدن شلوار جین، فشار برای جلوگیری از گسترش مدل‌های موی غربی و جلوگیری از پوشش برخی مانتوها از جمله این موارد بوده است.

همچنین هر ساله و با فرا رسیدن فصل تابستان، سختگیری‌ها در مورد حجاب و پوشش زنان هم از سوی نیروهای انتظامی شدت می‌گیرد.

چندی پیش و در قزوین، شماری از تندروها نامه‌ای سرگشاده نوشته و در آن با انتقاد از «موسسات زیبایی برای زنان» گفتند که «اپیلاسیون و ماساژ، اباحه‌گری است».

به دنبال انتشار این نامه سرگشاده، دادستانی قزوین حکم به غیرقانونی بودن اپیلاسیون زنان در آرایشگاه‌های این شهر داد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG