لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ تهران ۱۸:۵۵ - ۲۲ ژانویه ۲۰۱۷

شورای حقوق‌بشر سازمان ملل، روز جمعه هفتم فروردین، با تصویب قطعنامه‌ای مأموریت احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق‌بشر ایران را تمدید کرد.

تمدید مأموریت آقای شهید با ۲۰ رأی موافق، ۱۱ رأی مخالف و ۱۶ رأی ممتنع صورت گرفته است.

مأموریت گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق‌بشر ایران سالانه تمدید می‌شود و این چهارمین سال پیاپی است که احمد شهید در این سمت می‌ماند.

جمهوری اسلامی ایران تاکنون به آقای شهید اجازه سفر به ایران و بررسی وضعیت حقوق‌بشر در این کشور از نزدیک را نداده است.

حسن نایب‌هاشم، فعال حقوق‌بشر که در جلسه شورای حقوق‌بشر در شهر ژنو حضور داشته، در گفت‌وگو با رادیو فردا از جلسه روز جمعه شورای حقوق بشر سازمان ملل می‌گوید:

 • 16x9 Image

  فرین عاصمی

   فرین عاصمی از دبیران، خبرنگار و مجری رادیو فرداست. او از سال ۱۳۸۲ به رادیو فردا پیوسته و پیش از آن در بعضی از روزنامه‌های داخلی ازجمله روزنامه ایران کار می‌کرد. 
  فرین عاصمی در سال ۱۳۸۷ و همزمان با راه‌اندازی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی به این رسانه پیوست و تا سال ۱۳۸۹ در این تلویزیون مشغول به کار بود. 
  از سال ۱۳۸۹ تاکنون هم در رادیو فردا مشغول است. او مستندهای رادیویی و تلویزیونی مختلفی ازجمله اشغال سفارت آمریکا و ۴۴۴ روز گروگانگیری کارکنان آن در تهران و برنامه‌هایی به‌مناسبت هشتادمین سالگرد تولد واتسلاو هاول و هفتاد و پنجمین سالگرد آزادی اردوگاه آشویتس تهیه کرده است.

  فرین عاصمی را در تلگرام در این کانال دنبال کنید: https://telegram.me/Fareenassemi

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG