لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ تهران ۰۰:۵۴ - ۲۵ ژانویه ۲۰۱۷

سراج‌الدین میردامادی، روزنامه‌نگار و فعال اصلاح‌طلب، به شش سال حبس تعزیری محکوم شده است. صدرا میردامادی، برادر سراج‌الدین میردامادی به رادیو فردا گفت که این حکم توسط قاضی ابوالقاسم صلواتی، صادر شده است.

سراج‌الدین میردامادی، روز دوشنبه ۳۰ تیر، پس از گذشت نزدیک به سه ماه از بازداشت در زندان اوین، به دادگاه انقلاب رفت و اتهام«تبلیغ علیه نظام» و «تبانی علیه امنیت داخلی کشور» از سوی قاضی صلواتی به وی وارد شد.

صدرا میردامادی می‌گوید روز یکشنبه پنجم مرداد برادرش سراج میردامادی بار دیگر به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب فراخوانده و حکم شش سال حبس به وی ابلاغ شده است.

صدار میردامادی می‌افزاید در دو اتهام وارد شده، قاضی صلواتی حداکثر مجازات را برای سراج‌الدین میردامادی در نظر گرفته است.

بر اساس قانون سراج‌الدین میردامادی و وکیلش، ۲۰ روز مهلت خواهد داشت تا درباره حکم صادره درخواست تجدید نظر کنند.

به گفته صدرا میردامادی برادرش معتقد است که سپاه پاسداران در مسیر این پرونده نقش داشته است.

سراج میردامادی در زمستان سال ۹۲ از فرانسه به ایران بازگشت. وی در سال‌های ۷۸ تا ۸۱، معاون مدیرکل انتخابات وزارت کشور دولت محمد خاتمی بود.

جزییات محاکمه سراج میردامادی را بشنوید:

 • 16x9 Image

  فرین عاصمی

   فرین عاصمی از دبیران، خبرنگار و مجری رادیو فرداست. او از سال ۱۳۸۲ به رادیو فردا پیوسته و پیش از آن در بعضی از روزنامه‌های داخلی ازجمله روزنامه ایران کار می‌کرد. 
  فرین عاصمی در سال ۱۳۸۷ و همزمان با راه‌اندازی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی به این رسانه پیوست و تا سال ۱۳۸۹ در این تلویزیون مشغول به کار بود. 
  از سال ۱۳۸۹ تاکنون هم در رادیو فردا مشغول است. او مستندهای رادیویی و تلویزیونی مختلفی ازجمله اشغال سفارت آمریکا و ۴۴۴ روز گروگانگیری کارکنان آن در تهران و برنامه‌هایی به‌مناسبت هشتادمین سالگرد تولد واتسلاو هاول و هفتاد و پنجمین سالگرد آزادی اردوگاه آشویتس تهیه کرده است.

  فرین عاصمی را در تلگرام در این کانال دنبال کنید: https://telegram.me/Fareenassemi

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG