لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ تهران ۲۳:۵۸ - ۸ دسامبر ۲۰۱۶
با اعلام نام نامزدهای پیروز در مرحله دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در تهران از سوی وزارت کشور، ترکیب کامل نمایندگان این دوره از مجلس مشخص شد.

از ساعت‌های اولیه صبح شنبه، نتایج دور دوم انتخابات در ۱۷ استان کشور اعلام شد. اکنون با اعلام نتایج انتخابات در تهران، به طور عملی پرونده انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی بسته شد.


دومین مرحله از انتخابات مجلس شورای اسلامی، جمعه ۱۵ اردیبهشت ماه برای تعیین تکلیف ۶۵ کرسی در میان ۱۳۰ نامزد برگزار شد.

۲۵ تن از نمایندگان برگزیده در دور دوم، از حوزه انتخاباتی تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر هستند. بنا بر اعلام خبرگزاری‌های ایران، بیژن نوباوه وطن، آقای اسماعیل کوثری، احمد توکلی، علی مطهری، محمود نبویان، سیدمهدی هاشمی، محمدرضا باهنر، علی‌اصغر زارعی، فاطمه رهبر، علیرضا زاکانی، زهره طبیب‌زاده نوری، روح‌الله حسینیان، حسین مظفر، فاطمه آلیا، مهدی کوچک‌زاده، غلامرضا مصباحی‌مقدم، لاله افتخاری، محمد سلیمانی، حمید رسایی، مجتبی رحماندوست، مهرداد بذرپاش، حسین طلا، الیاس، علیرضا محجوب و حسین نجابت در دوره دوم انتخابات در حوزه انتخاباتی تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.


با توجه به ترکیب نمایندگان تهران، می‌توان گفت جبهه متحد اصولگرایی، بیشترین شمار از کرسی‌های این حوزه انتخابی را به خود اختصاص داده است. از مجموع ۳۰ نماینده تهران در مجلس نهم، ۱۲ نماینده از جبهه متحد اصولگرایی، ۹ نماینده از جبهه پایداری، ۷ نماینده مشترک میان جبهه متحد اصولگرایی و جبهه پایداری و ۲ نماینده از صدای ملت و اصلاح طلبان هستند.

در این مرحله از دور دوم از انتخابات از مجلس شورای اسلامی، شماری از نمایندگان مجلس هشتم از راه یابی به مجلس باز ماندند.

برپایه گزارش‌ها، کاظم موسوی از اردبیل، ‌علی آقازاده، از رشت، حسن ونایی از ملایر، عفت شریعتی و جواد آرین‌منش از ‌مشهد، محسن کوهکن از لنجان، بهروز جعفری از حوزه سمیرم، محمد‌کاظم حجازی از ‌همدان، داریوش قنبری از ایلام، جهانبخش امینی از کرمانشاه، ‌‌عشرت شایق از تبریز، شیب جویجری از اهواز، بهمن محمدیاری از تالش، هاشم سواری از دشت آزادگان، احمدعلی کیخا از زابل زهک و هیرمند و هادی مقدسی از بروجرد از جمله نمایندگان مجلس هشتم بودند که در دور دوم انتخابات مجلس نهم از راهیابی به مجلس نهم بازماندند.

گروه‌های عمده اصلاح طلب این دور از انتخابات مجلس را تحریم کرده بودند. بنابر این رقابت اصلی در درون اردوگاه اصولگرایان میان جبهه متحد اصولگرایی و جبهه پایداری صورت گرفت.


نمایندگان تهران گرایش سیاسی
محمد حسن ابوترابی جبهه متحد اصولگرایان
لاله افتخاری جبهه متحد اصولگرایان
مرتضی آقاتهرانی جبهه پایداری
فاطمه آلیا جبهه پایداری
محمدرضا باهنر جبهه متحد اصولگرایان
مهرداد بذرپاش جبهه متحد اصولگرایان
احمد توکلی جبهه متحد اصولگرایان
غلامعلی حداد عادل جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری
روح‌الله حسینیان جبهه پایداری
مجتبی رحماندوست جبهه پایداری
حمیدرضا رسایی جبهه پایداری
فاطمه رهبر جبهه متحد اصولگرایان
علیرضا زارعی جبهه پایداری
علیرضا زاکانی جبهه متحد اصولگرایان
محمد سلیمانی جبهه پایداری
زهره طبیب‌زاده جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری
حسین طلا جبهه پایداری
اسماعیل کوثری جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری
مهدی کوچک‌زاده جبهه پایداری
علیرضا محجوب صدای ملت
علیرضا مرندی جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری
غلامرضا مصباحی مقدم جبهه متحد اصولگرایان
علی مطهری صدای ملت
حسین مظفر جبهه متحد اصولگرایان
مسعود میرکاظمی جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری
الیاس نادران جبهه متحد اصولگرایان
احمد نبویان جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری
حسین نجابت جبهه متحد اصولگرایان
بیژن نوباوه جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری
سید مهدی هاشمی جبهه پایداری
XS
SM
MD
LG