لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ تهران ۰۱:۵۳ - ۹ دسامبر ۲۰۱۶
هادی سپهرزاد دهگانه کار ايرانی روی سکوی نخست نوزدهمين دوره مسابقات قهرمانی آسيا ايستاد.

پس از قهرمانی احسان حدادی در پرتاب ديسک، اين دومين مدال طلای ايران در رقابت های قهرمانی آسيا به ميزبانی شهر کوبه در ژاپن است.

سپهرزاد در آخرين مسابقه که دوی ۱۵۰۰ متر بود در جايگاه دوم ايستاد تا مجموع امتيازهايش به ۷۵۰۶ برسد.

آکی هيرو ناکامورا از ژاپن و بهاراتيندر سينگ از هندوستان مدال های نقره و برنز را از آن خود کردند.

عبدالجليل توماج ديگر نماينده ايران در اين ماده نيز با کسب ۶۲۸۳ امتياز در جايگاه پنجم ايستاد.

سپهرزاد در هر دو دوره قبلی رقابت ها که به ميزبانی اردن و چين برگزار شده بود، نايب قهرمان شده بود.

اين ورزشکار ايرانی همچنين يک طلا و دو نقره از رقابت های هفتگانه داخل سالن آسيا در اختيار دارد.

با وجود مدال طلای سپهرزاد، تيم ملی ايران فعلاً پايين تر از چين، ژاپن، بحرين و قزاقستان در رده پنجم اين رقابت ها قرار دارد.

نتايج دوندگان زن و مرد ايران

سجاد مرادی در ماده ۱۵۰۰ متر به مدال نقره رسيد. مسلم نيادوست ديگر نماينده ايران نيز در جايگاه هشتم ايستاد. در همين ماده و در رقابت های بانوان، ليلا ابراهيمی در ميان ۱۱ شرکت کننده هشتم شد.

ابراهيمی روز شنبه در ۵ هزار متر به مصاف حريفان خواهد رفت.

در فينال ۴۰۰ متر نيز سجاد هاشمی پس از ورزشکاران عربستان، و دو دونده ژاپنی به مقام چهارم رسيد.

در ۱۰۰ متر زنان مريم طوسی که در مرحله مقدماتی با زمان ۱۱ ثانيه و ۸۳ صدم رکورد ايران را بهبود بخشيده بود، در مرحله فينال نيز دو صدم ثانيه ديگر رکورد ايران را شکست و در جايگاه ششم ايستاد.

محسن ربانی در پرش بانيزه و در پرش اول خود از مانع ۴ متر و ۹۰ سانتی متری گذشت اما نتوانست بر مانع ۵ متر و ۵ سانتی متری غلبه کند و در پايان مسابقه در جايگاه هشتم قرار گرفت.

اين در حالی است که او بارها از موانع بلندتر نيز عبور کرده بود.

حسين کيهانی نماينده ايران در ماده ۳هزار متر با مانع اگرچه رکورد شخصی خود را ترقی داد اما به عنوانی بهتر از هفتمی نرسيد.

مريم توکلی نماينده ايران در ماده هفتگانه زنان در پايان مسابقات روز شنبه بين ۹ نفر در جايگاه هشتم قرار گرفت.

او در ۱۰۰ متر مانع هشتم شد. در پرش ارتفاع سوم، در پرتاب وزنه هفتم و در دوی ۲۰۰ متر هفتم شد.

مسابقات هفتگانه نيز روز شنبه با برگزاری مسابقات در ۳ ماده ديگر به پايان می رسد.

محبوبه غيور در ماده ۱۰ هزار متر زنان با مصدوميت روبرو شد اما مسابقه را به پايان رساند و در جايگاه هفتم ايستاد.

در ساير مواد و در ۳هزار متر با مانع، ابوبکر علی کمال (قطر) با حدنصاب ۸:۳۰.۲۳ دقيقه قهرمان شد و زودتر از آرتيم کوسينوف (قزاقستان) از خط پايان عبور کرد.

در پرش با نيزه، دايچی ساوانو از کشور ميزبان با پرشی به ميزان ۵.۵۰ متر روی سکوی نخست آسيا ايستاد.

مدال طلای پرش سه گام نصيب نيز يوگنی اکتوف پرنده قزاقستانی رسيد که حدنصاب ۱۶.۹۱ متر را به جا گذاشت.

در ۱۰۰ متر زنان گوزل خوبيه وا از ازبکستان اول شد و در ۴۰۰ متر زنان هم قزاقستان يک مدال طلای ديگر به اندخته خود افزود.

بحرينی ها نيز پس از درخشش در مواد استقامت مردان، مدال طلای ۱۵۰۰ متر زنان را هم نصيب خود کردند.

برندگان مدال در برخی از موادهای دومين روز از رقابت های قهرمانی آسيا و رده بندی تيمی در پايان دومين روز به شرح زير است.

۱۰۰ متر
۱- بينگ تيان(چين) ۱۰.۲۱ ثانيه
۲- ماساشی اريگوچی(ژاپن)
۳- سوتا کاواتسورا (ژاپن)

۴۰۰ متر
۱- يوسف احمد مصراحی(عربستان سعودی) ۴۵.۷۹ ثانيه
۲- هيده يوکی(ژاپن)
۳- کانه مارو(ژاپن)

۱۵۰۰ متر
۱- محمد العظمی (کويت) ۳:۴۲.۴۹ دقيقه
۲- سجاد مرادی (ايران)
۳- چاميندا ويجی (سريلانکا)

پرتاب ديسک زنان
۱- سون تای فنگ (چين) ۶۰.۸۹ متر
۲- ما ژوئه جون (چين)
۳- هاروانت کائور (هندوستان)
رده بندی تيم ها در پايان روز دوم


۱- چين: ۳ طلا، ۶ نقره، ۴ برنز

۲- ژاپن ۲ طلا، ۴ نقره، ۶ برنز

۳- بحرين ۳ طلا، ۲ نقره، ۱ برنز

۴- قزاقستان ۲ طلا، ۱ نقره، ۱ برنز

۵- ايران ۲ طلا، ۱ نقره

۶- هندوستان ۱ طلا، ۱ نقره، ۴ برنز

کشورهای کويت، قطر، عربستان سعودی و ازبکستان همگی با يک مدال طلا در رده هفتم مشترک قرار دارند.

عراق، ويتنام و سريلانکا ديگر مدال آوران اين دوره از رقابت ها هستند که در رده های يازدهم تا سيزدهم ايستاده اند.
XS
SM
MD
LG