پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ تهران ۰۴:۰۰ - ۳۰ ژوئن ۲۰۱۶

  ايران / سياسی

  آیت الله احمد جنتی: رد ولایت فقیه انکار خداوند است

  اظهارات آیت الله احمد جنتی یکی از تندترین سخنان وی علیه مخالفان رهبر جمهوری اسلامی ایران است که در بیش از یکسال گذشته نسبت به عملکرد آیت الله خامنه ای در حمایت از دولت محمود احمدی نژاد انتقادهای شدیدی صورت داده اند.
  اظهارات آیت الله احمد جنتی یکی از تندترین سخنان وی علیه مخالفان رهبر جمهوری اسلامی ایران است که در بیش از یکسال گذشته نسبت به عملکرد آیت الله خامنه ای در حمایت از دولت محمود احمدی نژاد انتقادهای شدیدی صورت داده اند.
  آیت الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، یکشنبه شب در همایشی در شیراز گفت که رد ولایت فقیه انکار خداوند است و باید ولایت فقیه را به عنوان یکی از احکام خداوند در روی زمین دانست.

  دبیر شورای نگهبان که در همایش «توسعه و تعمیق بصیرت» سخن می گفت، اظهار عقیده کرد که «حاکمیت اصلی با خداوند است و خداوند با شرایط ویژه افرادی را برای حاکمیت بر دیگران انتخاب می کند که از ذهن بشر دور است.»

  به گزارش خبرگزاری فارس، وی پیام و اهداف «انقلاب اسلامی» را برگرداندن حکومت اسلامی به جای اصلی خود با مدیریت ولایت فقیه دانست.

  ولایت فقیه که در زمان خبرگان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نهاد حکومتی رسمیت پیدا کرد در تاریخ تشیع همواره یکی از موارد اختلافی میان فقها و عالمان دین بوده است.

  بر اساس نظریه ولایت فقیه که بیشتر از سوی آیت الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی، در کتاب «ولایت فقیه» تشریح شده بود، در عصر غیبت امام دوازدهم شیعیان، فقهای عادل و با بصیرت نایبان وی محسوب شده و باید زمام امور حکومت را در دست گیرند.

  تا پیش از این، ولایت فقیه تنها در امور قضایی و فتوا اختیارات داشت ولی آیت الله خمینی این نظریه را به حوزه سیاست نیز بسط داده است.

  از زمان انتصاب آیت الله علی خامنه ای به مقام رهبری جمهوری اسلامی، هواداران سنتی و تندروی وی مقام ولایت فقیه را بالاتر از قانون اساسی دانسته و اختیاراتی فراقانونی برای وی ترسیم کرده اند.

  آیت الله جنتی ۸۴ ساله در سخنان یکشنبه شب خود گفته است: «با مدیریت ولایت فقیه، بسیاری از بحران های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی که از سوی دشمنان اسلام تحمیل شده بود مهار شده است.»

  وی با اشاره به اعتراض های گسترده به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته مدعی شد: «اگر جلو فتنه گرفته نمی شد، کشور به دست آمریکا می افتاد.»

  دبیر شورای نگهبان همچنین عصر یکشنبه در سخنرانی دیگری گفته بود: «هدف از راه اندازی جنگ نرم نه تنها از میان برداشتن ولایت فقیه بوده بلکه هدفش براندازی انقلاب اسلامی ایران است.»

  اظهارات آیت الله احمد جنتی یکی از تندترین سخنان وی علیه مخالفان رهبر جمهوری اسلامی ایران است که در بیش از یکسال گذشته نسبت به عملکرد آیت الله خامنه ای در حمایت از دولت محمود احمدی نژاد انتقادهای شدیدی صورت داده اند.

  رهبران معترضان که اصولگرایان و رسانه های دولتی از آنها به عنوان «سران فتنه» یاد می کنند ضمن رد نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ گفته بودند که دولت برآمده از آن را به رسمیت نمی شناسند و در این رای گیری «تقلب های گسترده و سازماندهی شده» صورت گرفته است.

  این در حالی است که شورای نگهبان و آیت الله خامنه ای بر صحت و سلامت انتخابات پافشاری کرده و گفته اند که هدف اعتراض ها، «براندازی نرم» و ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی است.

  آیت الله جنتی می گوید که «هدف حرکت کور سران فتنه دگرگونی حقایقی است که در جامعه اسلامی روی داده است.»

  میر حسین موسوی و مهدی کروبی به عنوان سران مخالفان دولت در ماه های اخیر تحت فشارهای زیادی قرار گرفته و از ارتباط آنها با هوادارانشان جلوگیری می شود.
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  صفحه از ۳
      بعدی 
  توسط: شباویز
  ۱۶ ۰۹ ۱۳۸۹ ۱۶:۱۸
  جواب خشایارازآمریکا
  این برداشت حکومت کنندگان برایران ازاین آیه هست برداشت همه معتقدان به دین اسلام وقرآن نیست.
  اولی الامرشامل افرادغیرمعصوم نمیشود.شیعه اصل اجتهادداردیعنی افرادی که خودشان توانائی درک مسائل فقهی راندارندبایدازکسانی که توانائی درک این مسائل رادارندتقلیدکنند(اطاعت کنند) اولا این درزمان قدیم قابل توجیه بوده که همه مردم دسترسی به منابع نداشته اند؛ سوادنداشته اند؛ سواددرانحصار قشردرباریان وروحانیون بوده است وثانیا هرکس آزاداست مرجع تقلیدخودرا به میل خودانتخاب کندیااورا تغییردهداجباری نیست که همه بایدازیک فرداطاعت کنند.
  امروزه که بادردسترس بودن کتابخانه هارسانه هاومنابع اطلاع رسانی هرکس میتوانددرباره هرموضوعی ازجمله مفاهیم فقهی اطلاعات بدست آوردتقلیدکردن واجب نیست
  اسلام بذات خودنداردعیبی - هرعیب که هست ازدخالت دین درسیاست است

  توسط: نام مستعار
  ۱۶ ۰۹ ۱۳۸۹ ۱۶:۰۲
  کدام خدا؟
  خدائی که تومیپرستی یاخدائی که میلیاردهاانسان دیگردرسراسرجهان میپرستند!

  توسط: ناشناس از: اروپا
  ۱۶ ۰۹ ۱۳۸۹ ۱۵:۴۳
  جنتي،خميني،خامنه اي،بن لادن،لاجوردی و اسلامگرايان ديگرفقط ميخواستند وميخواهند اسلام واقعی را اجرا کنند. اسلامشناسی اينها بيشتر از هر کسي بوده است و قوانين اسلام کاملا واضح و بدور از هر پيچيدگی است اما چون زمان حاضر 1400 سال قبل نيست و جوامع فعلی جامعه صحرای عربستان 1400 قبل نيست مردم از قوانين واقعی اسلامی چون سنگسار کردن،مثله کردن وغيره دچار شوک عميق ميشوند. زيرکها يا افرادی که ساده و عليه خشونت هستند اما ذهن مذهبی دارند به جامعه تلقين ميکنند که اعمال اين افراد اسلامی نيست!.اما آنجا که سنگسار کردن،مثله کردن، کشتن غير مسلمان و غيره نباشد اسلامی نيست.اصلاح طلبان زيرکانه ميکوشند چهره ای از اسلام را که واقعی نيست به مردم بقبولانند و ترس ،وحشت وانزجار مردم را کم کنند و از بين ببرند.بايد صادقانه حقيقت را ديد و خود را فريب نداد.ميخواهيم در يک جامعه امن ،خوب و سالم زندگی کنييم شرط لازم اينست که باورهايمان را خوب ببينيم. چون جامعه را ما با باورهايمان تشکيل ميدهيم.

  توسط: بنام موستعار حاجي نعيم از: استراليا
  ۱۶ ۰۹ ۱۳۸۹ ۱۵:۲۷
  بلي بنظر اقاي جننتي اكر كسي ولايت فقي را قبول ندارد خدا را قبول ندارد?
  حالا از ١٥ صد مليون مسلمان فقد يك تعداد محدود كي از حاكيميت فيعلي حمايت ميكند
  ولايت فقي را قبول دارد'
  حالا از سخنان ايشان معلوم ميشود كي باقي همه كافر است
  حيف كي نام هياتلله بالاي ايشان است

  توسط: خشایار از: امریکا
  ۱۶ ۰۹ ۱۳۸۹ ۱۲:۲۸
  جنتی دیندار واقعیست. اطلعوالله و اطیعوالرسول و اولی الامر منکم.
  اطاعت از ولی فقیه هم ارز اطاعت از خداست و این نص صریح دین است. اگر اشکالی به این مسئله در نظر شما وارد است اشکال اسلام است نه کسی که به درستی نص صریح قرآن را بیان میکند.
  همانی که معجزه میکرد به این اطاعت فرمان داد ! چشم بگشاییم و ببینیم. ایراد از بطن مسئله است نه بیان مسئله.

  توسط: نام مستعار
  ۱۶ ۰۹ ۱۳۸۹ ۱۲:۲۰
  آقای جنتی اصلا خدا را قبول دارد که چنین حرف ابلهانه ای زده؟!؟!؟

  توسط: لیلا
  ۱۶ ۰۹ ۱۳۸۹ ۱۱:۵۹
  این نتیجه مخلوط کردن دین و سیاسته

  توسط: مهدی از: شیراز
  ۱۶ ۰۹ ۱۳۸۹ ۱۰:۵۰
  هرگز نباید به افرادی مانند آقای جنتی و مزدوران ایشان به عنوان کسانی که برداشت غلط از دین دارند نگاه کرد . اینگونه افراد با علم و آگاهی کامل به دروغ بودن و ساختگی بودن نظراتشان فقط قصد ریاکاری و فریب افراد ساده لوح و دینداران سطحی نگر را دارند تا از بسیج و حمایت کور آنها در جهت حفظ وتوسعه قدرت ، ثروت و حکومت خود استفاده کنند . اکثر گفته ها و نظرات آنها با هم متناقض است . از یک سو برای جلب مردم به اسلام و امامان ، چهره ای عدالت جو و مهربان و با عطوفت از آنها نشان میدهند از طرف دیگر با مخالفان وکسانی که به آنها انتقاد دارن خلاف آن خصوصیات رفتار میکنند . کدامیک از بر خورد ایشان با مخالفان با خصوصیاتی که از امیرالمومنین علی (ع) در برخورد با مخالفان بیان میکنند مطابقت دارند . شاید در میان احادیث و تاریخ ، از اسلام و سیره امامان رفتار دیگری وجود دارد که ما نمیدانیم .

  توسط: نا امید
  ۱۶ ۰۹ ۱۳۸۹ ۰۹:۳۲
  در زمان حیات مرحوم آیت الله خمینی ایشان در سه مورد اظهار نظر قاطع کرد که تا به امروز چون خورشید میدرخشند:
  1-ایشان فرمودند مجلس در راس همه امورند.در طول حیات ایشان هیچکس جرات نکرد خلاف آن اظهار نظر کند.
  2-ایشان با قاطعیت اعلام نمودند نیرو های نظامی حق دخالت در سیاست را ندارند.
  3-مرحوم حجازی در یک دیدار حضوری اظهار نمود :بگو که شما امام زمانید تا خیال همه راحت بشود.در همانجا به شدت مرحوم حجازی را مورد عتاب قرار داد و سر جاش نشاند.
  آما آیت الله خامنه هی که در حرف ادعای ادامه دهنده راه امام خمینی را دارد عملا با اعمال زیر راه دیگری در پیش گرفت:
  -آقای احمدی نزاد اعلام نمود دیگر مجلس در راس امور نیست تا کنون خامنه ای لب به اعتراض نگشوده است.
  -نظامیان بعد از روی کار آمدن خامنهای دمبدم بیشتر در سیاست دخالت کرده اند که صد در صد با موافقت اقای خامنه ای بوده در غیر این صورت باید در مقابل احمدی نزاد و نظامیان موضع میگرفت.ولی همچنان به سکوت رضایت آمیز خود ادامه میدهو
  -اخیرا آقای جنتی رد آقای خامنای را بعنوان ولی فقیه برابر با انکار خداوند تبارک و تعالی اعلام نموده است که این وجه تشابه بمراتب غلیظتر از بیان مرحوم حجازی میباشد.آقای خامنه ای به عنوان هر انسان جایز الخطا باید همین دیروز جنتی هتاک و درو غگو را با پیروی از سیره مرحوم خمینی سر جاش مینشاند تا بیش از این گناهان خود را سنگین ننماید.ولی متا سفانه قدرت و ثروت آنان را از خدا و عاقبت غافل کرده است.
  3 مورد عیان مذکور نشان میدهد آیت الله خامنه ای کلا مسیری در خلاف جهت سیاست بنیانگزار جمهوری اسلامی پیش گرفته و در این 20 سال گذشته از این راه صدمات جران نا پذیری به باورهای مذهبی مردم و بنیان های اعتقادی مردم وارد ساخته است که در تار یخ اسلام کم نظیر است.خمینی زدائی راهی است که آقای خامنه ای چها ر نعل در آن شتابان پیش می رود.

  توسط: نام مستعار
  ۱۶ ۰۹ ۱۳۸۹ ۰۹:۰۳
  کاری نداره
  انکار می کنیم

  توسط: بابا شاه از: تهران
  ۱۶ ۰۹ ۱۳۸۹ ۰۸:۱۹
  در زمان فتح مكه ابوسفيان گفت اشهد ان لا اله الا الله اما نگفت اشهد ان محمدا رسول الله اما پيامبر گفت اشكالي ندارد عدم قبول من رد خداوند نيست.

  توسط: هموطن
  ۱۶ ۰۹ ۱۳۸۹ ۰۸:۰۴
  به نظر این حقیر مجلس باید لایحه ای را به جهت تشکیل کمیسیون پزشکی برای افراد خواص و بچه های بالا تقدیم مجلس نماید. زیرا هر چند وقت یکبار این مسئولین به علت کهولت سن باید مورد آزمایشات روحی و روانی و مغزی قرار گیرند تا صحت سلامت آنان در تصمیم گیری و سخن پراکنی تایید شود.
  جنتی 84 سال دارد و به لحاظ مسائل روانی باید در کمیسیون پزشکی مورد معاینه قرار گیرد.
  سخنگوی قوه قضائیه (اژه ای - اگر اسمش را درست گفته باشم) باید صددر صد مورد معاینه روانپزشکی قرار گیرد زیرا این فرد در هنگام بازجویی شانه اشخاص متهم را گاز میگیرد. امیدوارم نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بزودی این لایحه را تقدیم مجلس نمایند. متشکرم

  توسط: وحید از: ایران
  ۱۶ ۰۹ ۱۳۸۹ ۰۷:۵۳
  دوران کنونی کشور ما شده مثل عصر قرون وسطی در اروپا. تنها تفاوت اینه که اونجا کلیسا و روحانیون مسیحی حکومت می کردند، اینجا آخوندهای به اصطلاح مسلمان حکم فرمایی می کنند.د.

  توسط: نام مستعار
  ۱۶ ۰۹ ۱۳۸۹ ۰۵:۲۳
  هنگامي فرد بدنامي كه بي گمان از منفورترين افراد در ذهن مردم ايران مي باشد ( شيخ جنتي ) چنين سخناني را مي گويد نشان از آن دارد كه ولايت فقيه در بين مردم ايران به پايان رسيده است و تنها يك ...ديگر باقي مانده است . .. !

  توسط: علی
  ۱۶ ۰۹ ۱۳۸۹ ۰۴:۴۰
  هروقت امثال این ها رو می بینم سر گیجه می گیرم...
  صفحه از ۳
      بعدی 

  به ما بپیوندید