جمعه ۷ آذر ۱۳۹۳ تهران ۰۴:۴۶ - ۲۸ نوامبر ۲۰۱۴


فراتر از خبرچندرسانه‌ای

جاوا اسکریپت شما فعال نشده یا نسخه ادوبی فلش‌پلیر شما قدیمی است. از این‌جا نسخه جدید را دانلود کنید.
i
|| 0:00:00
...  
🔇
X
  •  واتسلاو هاول مبارز سياسی، نمايش نامه نويس و رئيس جمهور سابق جمهوری چک 
گالری عکس

گالری عکس نمايشگاه «آزادی بيان»؛ ۲۵ سال پس از فروپاشی دیوار برلین

در بين سالهای ۱۹۳۹ تا ۱۹۸۹ ميلادی چه رويدادهای در کشورهای اروپايی شرقی افتاد؟ تسلط مسکو بر اين کشورها چه تاثيراتی بر زندگی روزمره شهروندان داشت؟ کدام حقوق اساسی مردم توسط حکمرانان نقض شد؟ در سال ۱۹۸۹ ميلادی چه عواملی آغازگر اعتراضات مردمی به حضور نيروهای روس و نفوذ حزب کمونيسم بود؟ نمايشگاه «آزادی بيان» تلاش می کند تا در غالب تصوير و متن به اين سئولات پاسخ دهد. اين نمايشگاه به مناسبت بيست و پنجمين سالگرد آغاز جنبش های اعتراضی مردمی در کشورهای شرق اروپا که به فروپاشی دیوار برلین و سقوط اتحاد جماهير شوروی انجاميد، در مقابل پارلمان اروپا در شهر بروکسل برپا شده است. گزارش و عکس از محسن صالحی
فیلم

فیلم ۲۰۰۰ سرباز گارد ملی در شهر فرگوسن مستقر شدند

در پی ناآرامی‌های سه‌شنبه‌شب در شهر فرگوسن آمریکا، بیش از ۲۲۰۰ نیروی گارد ملی در این شهر مستقر شدند. در ناآرامی‌های سه‌شنبه‌شب در شهر فرگوسون، در ایالت میسوری، چندین ساختمان به آتش کشیده شد. باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، ضمن محکوم کردن خشونت، اقدامات خرابکارانه را جرم خوانده است.
فیلم

فیلم خاکسپاری سربازان در ارمنستان

خاکسپاری سربازان در ارمنستان، تعطیل شدن یک بانک در پی اتهامات مالی در افغانستان، تجمع فعالان در یک سالن تئاتر قدیمی در صربستان به همراه دیگر گزارش‌های خبری از پاکستان، گرجستان و مولداوی، از اخبار روز چهارم آذرماه رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است.
فیلم

فیلم افزایش حضور نیروهای کرد برای کمک به کوبانی

تظاهرات گسترده در پاکستان پس از ترور یک سیاستمدار در این کشور، افزایش حضور نیروهای نظامی کرد برای کمک به کوبانی در سوریه، حضور زنان کرد در صف مقابله با داعش به همراه دیگر گزارش‌های خبری از تاجیکستان و قزاقستان از اخبار سوم آذرماه رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است.
فیلم

فیلم دویدن مسافت ورشو تا کی‌یف برای گرامیداشت جنبش اعتراضی اوکراین

دویدن مسافت ورشو تا کی‌یف برای گرامیداشت جنبش اعتراضی اوکراین، خاکسپاری مبارزان کشته شده کرد در نبرد کوبانی، حمله بمب‌گذاری به یک کاروان نظامی در پاکستان به همراه دیگر گزارش‌های خبری از مولداوی، بوسنی هرزگوین و گرجستان از اخبار امروز رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است.
گالری عکس

گالری عکس از لنز دوربین

در بخش «از لنز دوربین» هر هفته مروری خواهیم داشت بر بعضی اتفاقات ایران و جهان به روایت عکس‌ها و تصاویر، از دیدار اصغر فرهادی با قربانی اسیدپاشی تا فروش میلیونی کلاه ناپلئون.
فیلم

فیلم زورخانه در لندن

زورخانه «ايران باستان» در لندن حدود ٢٥ سال است که علاقه مندان اين ورزش باستانی را دور هم جمع می کند. هر هفته حدود ٢٠ ورزشکار دور گود جمع می شوند، ميل و سنگ و کباده بلند می کنند، مدح و ثنای امامان شيعيان را می گويند و يکديگر را به «مردانگی» و «بزرگ منشی» دعوت می کنند.گزارش از نگار مرتضوی.
گالری عکس

گالری عکس عکاسان ایرانی در پاریس

نمايشگاه بين المللی «عکس پاريس» (پاريس فوتو) هفته گذشته از ١٣ تا ١٦ ماه نوامبر در کاخ بزرگ فرانسه در خيابان شانزه ليزه پاريس، در کشور محل تولد دوربين عکاسی در جريان بود. اين يکی از بزرگ ترين نمايشگاه های عکس دنياست که امسال حدود ١٥٠ گالری عکاسی از ٣٥ کشور دنيا از جمله ايران در آن شرکت کردند. گالری عکاسی «راه ابريشم» تهران در اين نمايشگاه غرفه دارد و آثار عکاسان ايرانی را به نمايش گذاشته است. عکس های نيوشا توکليان، شادی قديريان، کاوه گلستان، هنگامه گلستان، بابک کاظمی، تهمينه منزوی، بيژن صيفوری و جلال سپهر در اين غرفه به نمايش در آمده اند. آثار چند عکاس ديگر ايرانی از جمله گوهر دشتی و رعنا جوادی هم در غرفه گالری آمريکايی رابرت کلاين به نمايشگاه در آمده اند.

به ما بپیوندید

نظرسنجی

آرشیو نظرسنجی

تازه‌ترین مجله هفتگی

محبوب‌ترین‌ها