سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ تهران ۰۳:۴۶ - ۱ دسامبر ۲۰۱۵


فراتر از خبر


چندرسانه‌ای

جاوا اسکریپت شما فعال نشده یا نسخه ادوبی فلش‌پلیر شما قدیمی است. از این‌جا نسخه جدید را دانلود کنید.
i
|| 0:00:00
...  
 
X
  • از مردم در فرانسه خواسته شده بود، به دلیل مسائل امنیتی موجود در پی حملات مرگبار پاریس، از تجمعات بزرگ در خیابان‌ها خودداری کنند. در نتیجه گروهی بزرگ از مردم برای نشان دادن اعتراض صلح‌آمیز خود به تغییرات اقلیمی، کفش‌های خود را در اطراف «پلاس دو لا رپوبلیک» گذاشته‌اند.
  • هر چند در جایی دیگر از پایتخت فرانسه گروهی از معترضان در خیابان‌ها با پلیس درگیر شده‌اند.
  • نزدیک به ۱۵۰ تن از رهبران جهان در پاریس گرد هم می‌آیند؛ رئیس‌جمهورهای آمریکا، چین (تولیدکننده‌های اصلی گازهای گلخانه‌ای)، رهبران اروپا، روسیه یا نخست‌وزیر هند از جمله حاضران در کنفرانس پاریس هستند. (در تصویر اعتراضات در لس‌آنجلس)
  • رهبران جهان در پاریس تلاش خواهند کرد تا به نخستین توافق بین‌المللی برای کاهش حرارت زمین دست پیدا کنند. چنانچه این توافق به دست آید، باز هم راه درازی برای عملی کردن آن در پیش است. معترضان می‌گویند، رهبران جهان به دلیل مسائل اقتصادی و سیاسی، آینده نه چندان دور را نادیده گرفته و چالش‌های بسیار جدی پیش رو را به روی خود نمی‌آورند. (در تصویر: راهپیمایان در لس‌آنجلس)
  • ساحل ایپانما در برزیل.
  • بوگوتا، کلمبیا
  • لندن، بریتانیا
  • توکیو، ژاپن
گالری عکس

گالری عکس «زمین دیگری در کار نیست»؛ اعتراضات جهانی به تغییرات اقلیمی

پاریس روز دوشنبه ۹ آذر ماه، محل گردهمایی سران جهان است که برای تصمیم‌گیری در مورد یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی بشر گفت‌وگو کنند. تغییرات آب‌وهوایی و نتایج مستقیم و غیرمستقیم آن بر زندگی میلیاردها انسان، از زیر آب رفتن شهرها تا جنگ‌ها بزرگ و کوچکی که ممکن است پایه‌های تمدن بشری را سست کند، نگرانی‌های بسیاری را به وجود آورده است. بسیاری از سازمان‌های غیر دولتی و نیز سازمان‌های بزرگ بین‌المللی مثل سازمان ملل متحد، تغییرات اقلیمی را ریشه اصلی عمده مشکلات، نارسایی‌ها، بحران‌ها و تنش‌های مرگبار انسانی می‌دانند. هدف سران جهان رسیدن به نتیجه‌ای فراگیر برای مقابله با تولید گازهای گلخانه‌ای و در نتیجه کاهش حرارت کره زمین طی بازه‌ای از زمان است. مردم از سراسر جهان طی روزها و ساعت‌های گذشته در خیابان‌های جمع شده و به اعتراض پرداخته‌اند؛ اعتراضی که حرف اصلی آن یکی‌ست: «زمین ما را نجات دهید».
گالری عکس

گالری عکس از روستاییان مسلح سوری تا سربازان برف جمع‌کن چینی

گزیده‌ای از عکس‌های انتخابی وب‌سایت رادیو اروپای آزاد. از روستاییان مسلح سوری تا سربازان برف جمع‌کن چینی.
گالری عکس

گالری عکس سنجار پس از داعش؛آزاد و ویران

رضا دقتی، عکاس معروف ایرانی، که پس از آزادی سنجار از دست نیروهای «حکومت اسلامی» یا داعش به کردستان عراق رفته، برای رادیو فردا عکس‌هایی را از این شهر فرستاده است: از ویرانه‌ها تا زنان و مردانی که برای آزادی این شهر جنگیدند و بر «داعش» غلبه کردند.
گالری عکس

گالری عکس تهدیدهای تروریستی بروکسل را به «شهر ارواح» تبدیل کرد

مقام‌های بلژیک عمیقا از احتمال تکرار حملاتی مشابه آنچه در پاریس رخ داد، ابراز نگرانی کرده‌اند. روز شنبه بروکسل، پایتخت بلژیک صحنه حضور کم‌سابقه نیروهای ارتش و پلیس بود. مقام‌های بلژیکی سطح هشدار امنیتی را به بالاترین حد رسانده‌اند و از مردم خواسته‌اند از حضور در مکان‌های شلوغ خودداری کنند. تصاویری که می‌بینید را نونا شهبازی، خبرنگار آزاد از بروکسل فرستاده است. شهری که به قول برخی از شهروندانش از روز شنبه، به «شهر ارواح» شباهت یافته است.
فیلم

فیلم حکایت عروسان سابق «داعش»

اُم عَمس و دُعا، دو دختر جوان در شهر رقه مرکز قلمرو گروه «خلافت اسلامی» یا «داعش» با دو پیکارجوی خارجی این گروه ازدواج کرده‌اند.‌ آنها به گفته ام عمس، نخست طرفدار دیدگاه‌های تندروانه بودند اما پس از فرار همسر ام عمس و کشته شدن همسر دعا، دو دختر عمو به ترکیه گریختند.

جاوا اسکریپت شما فعال نشده یا نسخه ادوبی فلش‌پلیر شما قدیمی است. از این‌جا نسخه جدید را دانلود کنید.
اخبار رادیو فردا، ساعت ۱۳:۰۰i
X
۱۳۹۴/۰۹/۰۹
نگاهی کوتاه به مهم‌ترين و تازه‌ترين خبرها

به ما بپیوندید

نظرسنجی

آرشیو نظرسنجی

تازه‌ترین مجله هفتگی