لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ تهران ۲۳:۲۴

خبرخوان

دبیرکل سازمان ملل با نگرانی گزارش‌ها درباره اعتراضات ایران را دنبال می‌کند

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد

سخنگوی آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، روز دوشنبه گفته است که او «با نگرانی» گزارش‌ها درباره اعتراضات در ایران را دنبال می‌کند.

استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در پاسخ به پرسشی در خصوص تحولات ایران و لبنان گفته است: در خصوص ایران، دبیرکل سازمان ملل متحد با نگرانی تحولات جاری در ایران را به ویژه درگیری‌ها بین تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در آخر هفته را پیگیری می‌کند.

او اضافه کرده است: دبیرکل سازمان ملل همچنین از جان باختن افراد در جریان (این اعتراضات) بسیار غمگین و ناراحت شد.

سخنگوی دبیرکل سازمان در خصوص بستن راه‌ها در لبنان گفته است: آنتونیو گوترش در ماه اکتبر از همه طرف‌های درگیری خواست ضمن اجتناب از خشونت از اماکن شهری محافظت کنند.

کره جنوبی تائید کرد دو شهروند و شناور این کشور در دست حوثی‌ها هستند

پرچم کره جنوبی

وزارت خارجه کره جنوبی در بیانیه‌ای گفته است دو شناور و یک دکل که حامل ۲ شهروند کره‌ای و ۱۴ خدمه دیگر بودند، توسط حوثی‌ها در ۱۵ مایلی جزیره کمران متوقف شده و به بندری در حدیده انتقال یافته‌اند.

تائیدیه سئول پس از انتشار بیانیه ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی‌ست که گفته بود حوثی‌ها شناوری را که تجهیزات حفاری یک شرکت کره جنوبی را بکسل کرده بود در آب‌های دریای سرخ توقیف کرده‌اند.‎

وزارت خارجه کره جنوبی روز سه‌شنبه ۲۸ آبان تائید کرده است که بامداد روز دوشنبه سه شناور -دو قایق یدک‌کش و یک دکل حفاری- را در نزدیکی جزیره کمران گرفته‌اند.

جزیره کمران بزرگ‌ترین جزیره یمن در دریای سرخ است.

به گفته سئول شناورها و خدمه به بندری در حدیده منتقل شده‌اند و «همگی در سلامت هستند».

سئول گفته این شناورها از عربستان راهی سومالی بودند؛ یکی از یدک‌کش‌ها و دکل متعلق به شرکت وونگ‌جین هستند. یدک‌کش دیگر متعلق به عربستان و در اختیار یک شرکت اماراتی بود.

وزارت خارجه کره جنوبی گفته مقام‌های این کشور نخست از طریق پیامکی که یکی از کره‌ای‌ها از طریق شبکه‌های اجتماعی فرستاده بود از واقعه خبردار شده‌اند.

سئول همچنین گفته یک ناوشکن این کشور که برای مقابله با دزدی دریایی در اطراف سومالی حضور دارد برای اقدامات امداد و نجات به منطقه اعزام شده‌ و از «ایالات متحده، عربستان سعودی و دیگر کشورها خواسته تا در تلاش‌ها برای نجات همکاری کنند».

آلمان: دولت ایران به اعتراضات مشروع احترام بگذارد و وارد تعامل شود

تصویری از اعتراضات در شیراز

سخنگوی صدر اعظم آلمان از دولت جمهوری اسلامی خواسته به حق مشروع اعتراضات مردم احترام بگذارد و تمایل خود را به تعامل با معترضان و شنیدن صدای آن‌ها نشان دهد.

اولریکه دمر، سخنگوی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، ۲۷ آبان ماه به خبرنگاران گفته است «وقتی مردم، به‌مانند آن‌چه امروز در ایران جریان دارد، شکایت‌ خود را از وضعیت اقتصادی و سیاسی بیان می‌کنند، اقدامی مشروع انجام می‌دهند و جا دارد به آن احترام بگذاریم».

خانم دمر در ادامه افزوده است «دولت ایران باید با تمایل به تعامل و گفت‌وگو، به اعتراضات جاری در ایران واکنش نشان دهد».

سخنگوی صدراعظم آلمان از دولت تهران خواسته به «آزادی بیان و تجمعات، احترام بگذارد».

این اظهارات در کنفرانس خبری معمول سخنگوی صدراعظم آلمان مطرح شده‌است.

پس از آن‌که بهای بنزین آزاد به‌ناگهان سه برابر افزایش پیدا کرد، موجی از اعتراضات در ده‌ها شهر ایران بالا گرفت.

این اعتراضات در نقاط مختلف به خشونت کشیده شده‌است، در عین حال که اینترنت نیز در ایران قطع شده و قطعی آن با وجود گذشت سه روز همچنان ادامه دارد.

مقام‌های رسمی یا رسانه‌های داخلی ایران کشته‌شدن شماری بین سه تا ۶ تن از معترضان و دو یا چهار تن از ماموران پلیس یا بسیج را در جریان وقایع تائید کردند، اما گزارش‌های غیررسمی از کشته‌شدن د‌ه‌ها تن حکایت دارد.

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز دوشنبه گفت که ایالات متحده اعتراض‌ها را رصد می‌کند و عمیقا نگران گزارش‌های منتشرشده درباره تلفات این اعتراض‌هاست.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی اما حمایت آمریکا از معترضان به افزایش قیمت بنزین را «دروغی شرم‌آور» خواند.

بنا بر گزارش‌ها از ایران در روز دوشنبه اعتراضات در نقاط مختلف، از جمله در دانشگاه‌ها و نیز شماری از شهرها، ادامه پیدا کرده‌است.

روز دوشنبه سازمان عفو بین‌الملل ضمن ابراز نگرانی از گزارش‌ها در مورد کشته‌شدن ده‌ها نفر و همچنین بازداشت بیش از هزار نفر در ایران، گفت قطع اینترنت احتمالا برای ایجاد یک خلاء خبری و جلوگیری از درز اطلاعات «سرکوب» معترضان، صورت گرفته‌است.

عفو بین الملل: مقامات ایران با قطع اینترنت در صددند نگذارند اطلاعاتی از سرکوب‌ درز بکند

اعتراضات به افزایش بهای بنزین در ایران

عفو بین الملل دوشنبه گزارش‌ها در خصوص کشته شدن ده‌ها نفر و همچنین بازداشت بیش از هزار نفر در ایران ابراز نگرانی کرده است.

عفو بین الملل می گوید، از شنیدن گزارش ها در خصوص این که از روز جمعه تاکنون دهها نفر کشته، هزاران نفر مجروح و همچنین بیش از یک هزار نفر دستگیر شده‌اند وحشت زده شده‌ایم. ما نگرانیم که مقامات (ایران) با قطع اینترنت در صددند با ایجاد خلاء خبری (نگذارند) اطلاعاتی از سرکوب وحشیانه آنها درز بکند. ما در حال تحقیق هستیم.

سه برابر شدن قیمت بنزین آزاد بر اساس تصمیم شورای عالی اقتصادی سران قوا، به بروز اعتراض‌های مردمی در شماری از شهرهای ایران انجامید. گزارش‌های رسمی از شش کشته و گزارش‌های غیر رسمی از ده‌ها کشته در جریان این اعتراض‌ها روایت دارند.

پومپئو: آمریکا عمیقا نگران تعداد تلفات در اعتراضات ایران است

مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه ۲۷ آبان گفت ایالات متحده اعتراض‌ها در ایران را رصد می‌کند و عمیقا نگران گزارش‌های منتشر شده درباره تعداد تلفات این اعتراض‌هاست.

در حالی که آمارهای رسمی می‌گوید شش نفر در اعتراضات چهار روز گذشته ایران کشته شده‌اند ولی گزارش‌های غیررسمی تعداد کشته‌ها را بیش از ۴۰ نفر می‌داند.

آقای پومپئو می‌گوید مردم ایران مثل ایالات متحده خواهان این هستند که جمهوری اسلامی ایران رفتاری «عادی» داشته باشد و اینکه «ما می‌خواهیم پول ایران نه برای نیروهای نیابتی در عراق، حزب‌الله و دیگران، بلکه برای مردم ایران هزینه شود».

وی افزود: «ما قویا هرگونه اقدامات خشونت‌بار این رژیم علیه مردم ایران را محکوم می‌کنیم و عمیقا نگران گزارش‌هایی هستیم که درباره تلفات انسانی منتشر شده‌اند».

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد:‌ «جمهوری اسلامی باید به خشونت علیه مردم خود پایان دهد و فورا امکان دسترسی همه ایرانی‌ها به اینترنت باز و آزاد را فراهم کند».

سفیر ایران در لندن: افزایش قیمت بنزین «نشان‌دهنده پیوند قوی بین حکومت و مردم» است

حمید بعیدی‌نژاد افزایش قیمت بنزین در ایران را تصمیمی «شجاعانه» عنوان کرده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بریتانیا افزایش قیمت بنزین را «نشانه پیوند قوی بین حکومت و مردم» دانست.

حمید بعیدی‌نژاد در توئیتی نوشت: «همزمان با تحریم‌های ظالمانه ایالات متحده که روی معیشت اقتصادی روزمره مردم عادی تاثیر گذاشته، دولت ایران تصمیمی شجاعانه برای اصلاح ساختار اقتصادی اتخاذ کرده است».

وی افزوده است: «این اقدام نشان‌دهنده پیوند قوی بین حکومت و مردم در ایران است، واقعیتی که بسیاری در غرب همچنان آن را نادیده می‌گیرند».

سفیر ایران در حالی از افزایش قیمت بنزین در ایران به عنوان نشانه‌ پیوند قوی میان حکومت و مردم نام برده است که پس از اعلام خبر این افزایش در روز جمعه، موجی از اعتراضات گسترده کشور را فرا گرفته است.

این اعتراضات که با سرکوب نیروهای امنیتی و انتظامی روبرو شده است تاکنون ده‌ها کشته و دستکم هزار بازداشتی بدنبال داشته است.

افشای صدها صفحه از اسناد وزارت اطلاعات ایران دربارهٔ اقدامات در عراق

در ورودی وزارت اطلاعات ایران

نشریه اینترنتی اینترسپت (Intercept) و روزنامه نیویورک تایمز با انتشار گزارشی مشترک، از دستیابی به حدود هفتصد صفحه اسناد و مکاتبات محرمانه وزارت اطلاعات ایران دربارهٔ اقدامات و نفوذ ایران در عراق خبر داده‌اند.

این رسانه‌ها می‌گویند ارائه‌دهندگان این اسناد محرمانه هویت خود را فاش نکرده‌اند.

این اسناد بازه زمانی بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ را پوشش می‌دهد و در آن به مسائل مختلفی چون عملکرد نیروی قدس سپاه پاسداران در عراق، جنگ با گروه خلافت اسلامی و مقابله با آمریکا پرداخته شده است.

اینترسپت یادآوری کرده که با توجه به جزئیات حساسی که در این اسناد آمده، خبرنگاران تنها به بخش‌های محدودی از صدها صفحه اسناد وزارت اطلاعات اکتفا کرده‌اند و در نظر دارند که به مرور گزارش‌های بیشتری دربارهٔ محتوای این اسناد منتشر کنند.

فرمانداری اسلامشهر برای مقابله با معترضان درخواست کمک کرد

یکی از صحنه‌های اعتراضات علیه افزایش قیمت بنزین

خبرگزاری ایرنا خبر می‌دهد که مسعود مرسل‌پور، فرماندار اسلامشهر، تأکید می‌کند که برای برخورد با معترضان این شهر «نیاز به کمک‌های استان تهران و استان‌های همجوار وجود دارد.»

در همین حال، به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، روز دوشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران، گفت که «باید از مقام معظم رهبری تشکر کرد که فرمایشات ایشان داروی شفابخشی برای کنترل اغتشاشات شد و مردم در اسلامشهر به کمک نیروهای امنیتی آمدند و مقابل اغتشاشگران ایستادند.»

به خاطر قطع اینترنت و موانع دولتی بر سر راه خبررسانی، گزارش بیشتری از اسلامشهر، واقع در جنوب تهران، مخابره نشده است. پیش از این مقام‌های حکومت تایید کرده بودند که یک نفر در درگیری‌های این شهر کشته شده است.

خبرگزاری میزان روز دوشنبه نوشت که مراجع رسمی اعلام کردند کلیه مدارس شهرستان‌های اسلامشهر و رباط کریم و شهریار فردا تعطیلند،

شهر اسلام‌شهر در فروردین ۱۳۷۴ نیز شاهد درگیری‌های گسترده‌ای به خاطر افزایش ۳۰درصدی کرایه حمل و نقل بود. در جریان آن درگیری‌ها قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران مردم را سرکوب کرد. بر اساس برخی گزارش‌ها در درگیری‌های آن سال، ۵۰ نفر کشته شدند.

سپاه بروز اعتراضات در ایران را به «ترغیب» خانواده پهلوی و مجاهدین خلق نسبت داد

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای، بروز اعتراضات اخیر در ایران بدلیل افزایش قیمت بنزین را به آمریکا و «ترغیب» سازمان مجاهدین خلق، خانواده پهلوی و رسانه‌های خارجی نسبت داد.

در این بیانیه که روز دوشنبه، ۲۷ آبان در خبرگزاری‌های ایران منتشر شده، برخی معترضان، «اشرار و عناصر شیاد و معاند» نامیده شده‌اند که از اعتراضات مردمی و «برخی دغدغه‌های» ناشی از افزایش قیمت بنزین در کشور، «سوء استفاده» کردند.

سپاه پاسداران اعلام کرده که نظرات رهبر جمهوری اسلامی که از افزایش قیمت بنزین دفاع کرده را «نصب‌العین» قرار می‌دهد و از مردم خواسته مطالبات و صف خود را «اغتشاشگران» جدا کنند.

این نهاد نظامی در عین حال هشدار داده که در صورت «لزوم، با ادامه هرگونه ناامنی و اقدامات مخل آرامش و آسایش مردم برخورد قاطعانه و انقلابی خواهد کرد.»

مقام‌ها و مسئولان جمهوری اسلامی به طور معمول اعتراضات داخلی را به «توطئه دشمن» و اپوزیسیون خارج کشور نسبت می‌دهند.

امام جمعه شیراز به معترضان: در چه جایگاهی هستید که می‌گویید آخوند باید برود؟

لطف‌الله دژکام، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در استان فارس

نماینده رهبر جمهوری اسلامی در استان فارس، شورای تامین این استان را تهدید کرد در صورت «جمع» نکردن اعتراضات در این استان، وی همراه با نیروهای بسیج این اقدام را انجام خواهند داد.

خبرگزاری ایسنا، روز دوشنبه، ۲۷ آبان نوشته آیت‌الله لطف‌الله دژکام در جمع شماری از روحانیون و بسیجیان فارس در شیراز گفت که اگر شورای تامین «نمی‌تواند اغتشاشات را جمع کند، فردا شخصا و به همراه بسیج به میدان» خواهم آمد.

وی خطاب به معترضانی که آنها را «اغتشاشگر» نامید و با اشاره به رضاشاه، بنیانگذار دودمان پهلوی، نیز گفت: «رضاخان با تمام قلدری‌اش نتوانست عمامه از سر آخوند بردارد، شما چه جایگاهی دارید که می‌گویید آخوند باید برود؟»

آقای دژکام همچنین به افرادی که تابلوی پایگاه‌های بسیج را «پائین» می‌کشند، اضافه کرده که «غلط می‌کنند، نمی‌نشینیم که هرکس هر کار دلش خواست بکند.»

وی مدعی شد «بسیاری از کسانی که در میدان» اعتراضات حضور داشتند «اعتقاد دارند که عوامل اصلی اغتشاشات شیراز، شیرازی و حتی استان فارسی نیستند.»

استان فارس از جمله مناطقی است که اعتراضات مردمی در آنها گسترده بوده و مدارس این استان، روز دوشنبه، ۲۷ آبان نیز تعطیل است.

بازداشت ۴ نفر در جریان حمله به دفتر امام جمعه یزد

صحنه‌ای از اعتراضات اخیر

خبرگزاری ایسنا از حمله به دفتر آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی، نماینده ولی فقیه در یزد خبر داده است. بر اساس گزارش این خبرگزاری، این حمله ناموفق بوده و در جریان این حمله، چهار نفر که «سلاح سرد» همراه داشته‌اند، بازداشت شده‌اند.

پیش از این مقام‌های استان یزد از بازداشت چهل نفر در درگیری‌های این شهر خبر داده بودند.

در جریان اعتراضات اخیر گروهی از معترضان در منطقه زینبیه اصفهان نیز به یک حوزه علمیه این شهر حمله کردند. گروهی نیز اقدام به آتش زدن لاستیک کردند. در این میان درگیری‌هایی نیز بین مردم و نیروهای امنیتی رخ داد.

مصباحی‌مقدم: اگر لوایح پولشویی را تصویب کنیم، «تمامی کارها با سپاه موضوع پولشویی می‌شود»

مصباحی‌مقدم، عضو مجمع تشخیص گفته قدرت تحریم آمریکا ده برابر دیگر کشورهاست.

غلامرضا مصباحی‌مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید اگر لوایح مربوط به پولشویی را تصویب کنیم، «تمامی کارها با سپاه موضوع پولشویی می‌شود».

به گزارش خبرگزاری مهر، او گفته آمریکایی‌ها «می‌توانند با پیوستن ما به این کنوانسیون‌ها، بفهمند که ما چه می‌کنیم، با چه کسی کار می‌کنیم و چطور آن را انجام می‌دهیم.

در حال حاضر دو لایحه پالرمو و سی‌اف‌تی در انتظار تصمیم‌گیری نهایی در مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند.

آقای مصباحی مقدم همچنین این بحث را که در صورت عدم تصویب این لوایح، ایران به فهرست سیاه افزوده می‌شود، رد کرده است.

او گفته است: «تا اجماع همه اعضا انجام نپذیرد، ورود به لیست سیاه انجام نمی‌گیرد و آنانی که می‌گویند اگر تصویب نکنیم، به لیست سیاه می‌رویم به این مکانیسم توجه ندارند».

گروه ویژه اقدام مالی، اف‌ای‌تی‌اف که وظیفه دیده‌بانی بر شفافیت مالی در نقل‌وانتقال‌های بانکی بین‌المللی، جلوگیری از پولشویی و تأمین مالی تروریسم را بر عهده دارد، اواخر مهرماه امسال برای ششمین و آخرین بار به ایران مهلت چهارماهه داد تا لوایح مربوط به کنوانسیون‌های پولشویی و تأمین مالی تروریسم را تأیید کند.

آقای مصباحی‌مقدم همچنین با بی‌سابقه خواندن تحریم‌های آمریکا، گفته است قدرت تحریم آمریکا ده برابر دیگر کشورهاست و بانک‌های و شرکت‌های درجه یک و درجه دوی جهان با ما کار نمی‌کنند.

ترامپ و مکرون، تلفنی در مورد ایران گفت‌وگو کردند

ترامپ و مکرون در مراسمی در ششم ژوئن سال جاری در فرانسه

قائم‌مقام سخنگوی کاخ سفید می‌گوید رئیس‌جمهوری آمریکا و همتای فرانسوی‌اش در مورد ایران تلفنی گفت‌وگو کرده‌اند.

جاد دیر در حساب کاربری خود در توئیتر نوشته است امروز (۲۶ آبان به وقت آمریکا) رئیس‌جمهوری دونالد ترامپ با رئیس‌جمهوری فرانسه، امانوئل مکرون، تلفنی گفت‌وگو کرد.

به گفته آقای دیر «رهبران دو کشور در مورد گام‌های بعدی در قبال ایران و سوریه، و همچنین نشست سران پیمان آتلانتیک شمالی در لندن، رایزنی کردند».

جزئیات بیشتری از این تماس هنوز منتشر نشده‌است.

آقای مکرون و آقای ترامپ اخیرا و پس از گام چهارم ایران در عدول از تعهدات هسته‌ای در «برجام» نیز در مورد ایران تلفنی گفت‌وگو کرده بودند.

سخنگوی کاخ سفید ۲۱ آبان ماه گفته بود دو رئیس‌جمهوری «از گام‌های ایران برای توسعه برنامه هسته‌ایش ابراز نگرانی کردند».

فرانسه حامی برجام است، اما دولت دونالد ترامپ از توافق خارج شده‌است. پاریس در عین حال از خروج نظامیان آمریکا از سوریه ابراز نگرانی کرده و تلویحا با خواسته آمریکا برای بازگرداندن اسرای خارجی داعش به کشورهای اصلی آن‌ها برای محاکمه، مخالفت کرده‌است.

کمپین دفاع از حقوق بازداشت‌شدگان هفت‌تپه: سپیده قلیان مجددا بازداشت شد

کمپین دفاع از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه و زندانیان ترقی‌خواه، در کانال تلگرامی خود، خبر از بازداشت مجدد سپیده قلیان، فعال مدنی و کنشگر حقوق کارگران داده است.

این کمپین می‌گوید خانم قلیان شب یک‌شنبه در خانه پدر خود بازداشت شده‌است.

طی ساعت‌های گذشته تصاویری از سپیده قلیان در حالی‌که شعارنوشته‌ای علیه گرانی بنزین در دست دارد در فضای مجازی منتشر شده است.

این شعارنوشته می‌گوید: «بنزین را ۳۰۰ درصد گران کردید، دستمزدها را هم زیاد کردید؟!».

خانم قلیان در آبان ۱۳۹۷ در جریان حمایت از کارگران نیشکر هفت‌تپه، همراه اسماعیل بخشی فعال کارگری و شماری از کارگران شرکت هفت‌تپه بازداشت شده بود.

او اوایل آبان ماه همراه شماری دیگر از بازداشت‌شدگان با وثیقه یک و نیم میلیارد تومانی به‌طور موقت آزاد شده بود.

اعتراضات لبنان در دومین ماه ادامه پیدا کرد

بنا بر گزارش‌ها ده‌ها هزار تن از معترضان لبنانی در دومین ماه از اعتراضات در آن کشور راهی خیابان‌ها شده‌اند.

معترضان در روز یک‌شنبه همچنان خواستار تغییرات گسترده و جامع در طبقه حاکم در آن کشور و روی کار آمدن دولتی هستند که با احزاب سنتی رابطه‌ای نداشته باشد.

رسانه‌های خبری می‌گویند روز یک‌شنبه ده‌ها هزار تن از معترضان راهی خیابان‌های بیروت، پایتخت لبنان و دیگر شهرها شدند.

طرابلس، بزرگ‌ترین شهر در شمال لبنان نیز صحنه تظاهرات و اعتراضات مردمی بود. تظاهرات در صیدا، سومین شهر بزرگ لبنان نیز ادامه داشته‌است.

خبرگزاری رویترز می‌گوید بحران سیاسی لبنان با کناره‌گیری محمد الصفدی از نامزدی پست نخست‌وزیری عمیق‌تر شده‌است.

آقای الصفدی، وزیر پیشین دارایی، روز شنبه انصراف خود را از نامزدی برای تصدی پست نخست وزیری این کشور اعلام کرد.

پیشتر سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان، از مقام خود کناره‌گیری کرده بود.

در این مدت اختلافات میان احزاب سنتی، از جمله از سوی حریری و حزب میشل عون، رئیس‌جمهوری علیه دیگری نیز ادامه پیدا کرده‌است.

با این حال به نظر می‌رسد معترضان و راهپیمایان همچنان خواستار تغییراتی ماهوی و جایگزینی چهره‌ها و جریان‌های تازه در دولت هستند.

فرمانده ارتش لبنان گفته مخالفاتی با تظاهرات در میدان‌ها وجود ندارد، اما اگر معترضان «وارد مسیرها شوند یا آزاری به دیگران برسانند، ما دخالت خواهیم کرد».

بیشتر

XS
SM
MD
LG