لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۰۷

«بان» حمله به مقر سازمان ملل را خشم آور خواندبان گی-مون، دبیر کل سازمان ملل می گوید: از شنیدن خبر حمله توپخانه اسرائیل به یکی از محوطه های اداری آن سازمان در باریکه غزه، بشدت خشمگین شده است.

درباره این حمله، که بگفته مسوولان محلی سازمان ملل یک انبار محموله های امدادی ِ متعلق به آن سازمان را در نوار غزه به آتش کشید، و سه تن را مجروح کرد، آقای «بان» خواستار توضیحات کامل مسوولان اسرائیلی شده است.

«آژآنس تسکین و امداد» وابسته به سازمان ملل در غزه اعلام کرده است که در این حمله، باحتمال بسیار زیاد، از گلوله های فسفری یا گوگرد سفید که با دمای شدید می سوزد، بهره گرفته شده است. این آژانس، همزمان، از متوقف کردن عملیاتش در غزه خبر می دهد. اسرائیل تا این لحظه واکنشی به این خبرها نشان نداده است.

بان گی-مون که هم اکنون، در ادامه تلاش هایش برای برقراری آتش بس میان اسرائیل و حماس، در خاورمیانه بسر می برد، همچنین گفته است که شمار تلفات در زد و خوردهای اسرائیل و حماس، به مرزی «تحمل ناپذیر» رسیده است.

بگفته مسوولان فلسطینی، از زمان تهاجم اسرائیل به نوار غزه که با هدف پایان دادن به راکت پرانی ستیزه جویان به آن کشور آغاز شد، تا کنون بیش از یکهزار فلسطینی کشته شده اند که نیمی از آن ها غیر نظامی بوده اند.
همزمان، سیزده اسرائیلی نیز یا در عرصه نبرد یا زیر آتش راکت ستیزه جویان حماس کشته شده اند.
XS
SM
MD
LG