لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۱۳

"اعترافات" چهار متهم به براندازی نرم از تلويزيون ایران پخش می شود


وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی امروز ( دوشنبه ۳۰ دی ماه) گفت آنچه را که اين وزارتخانه «اعترافات» ۴ متهم پرونده براندازی نرم می خواند، به زودی از تلويزيون ايران پخش می شود. مدير کل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ايران از آرش و کاميار علائی، دو برادر پزشک متخصص بيماری ايدز، بعنوان دو تن از اين متهمان نام برد. او نام دو متهم ديگر را اعلام نکرد.
آرش و کاميار علائی بيش از هفت ماه است که درزندان اوين به سر می برند، و قوه قضائيه جمهوری اسلامی آنها را به اتهام آنچه «ارتباط با يک دولت متخاصم و قصد براندازی نرم» خوانده، در دادگاهی غير علنی محاکمه کرده است.
مسعود شافعی، وکيل برادران علائی گفته است که مسئولان دادگاه، به او اجازه مطالعه همه شواهد و مدارک در پرونده و دفاع درست از موکلانش را در دادگاه انقلاب تهران ندادند و او از همه اتهام های وارده به موکلانش نيز، آگاه نبوده است.
مدير کل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، آمريکا را متهم کرد که قصد دارد با استفاده از به گفته او «عوامل خود در امارات متحده، باکو، ترکيه، کويت و برخی کشورهای ديگر، طرح براندازی نظام جمهوری اسلامی را به اجرا بگذارد.» او افزود که آمريکا در اين راه از NGO ها، يا نهادهای غير دولتی، مراکز خيريه و امکانات وزارت خارجه آمريکا استفاده می کند.
او همچنين ۴ متهم بازداشت شده را دارای مشکلات اخلاقی و مالی و از «سرشبکهها و عوامل اصلی» معرفی کرد.
بازداشت برادران علايی با اعتراضات گسترده بين المللی روبرو شده است.

XS
SM
MD
LG