لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۳۲

نظر نهائی کميسيون اقتصادی مجلس درباره لایحه ۱۵ هزار ميليارد تومانی


رئيس کميسيون اقتصادی مجلس شورای اسلامی می گويد اين کميسيون درباره لايحه دولت برای بر داشت ۱۵هزار ميليارد تومان از حساب ذخيره ارزی برای پرداخت بدهی دولت به بانک مرکزی و افزايش سرمايه بانک ها به نظر نهائی رسيده است.
غلامرضا مصباحی مقدم در گفتگو با خبر گزاری مهر گفته است: کميسيون اقتصادی مجلس به اين جمع بندی رسيده که ۱۰هزار ميليارد تومان وجوهی که از حساب ذخيره ارزی به بانکها تخصيص داده شده و بانکها هم آن را به بخش خصوصی اختصاص داده اند و هم اکنون زمان بازگشت اين وجوه فرا رسيده ، با برگشت آن، اين وجوه در چارچوب ۱۵ هزار ميليارد تومان درخواستی دولت ، در اختيار سيستم بانکی باقی بماند تا برای تقويت و افزايش سرمايه بانکها و بازپرداخت بدهی دولت به بانکها بکار رود. رئيس کميسيون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزوده که نقطه مثبت اين تصميم آن است که چون اين وجوه هم اکنون در جريان استفاده است، تاثيری در افزايش نقدينگی نخواهد داشت و به تورم دامن نخواهد زد.
او همچنين گفته است که کاهش قيمت نفت، اقتضا می کند که موجودی حساب ذخيره ارزی با احتياط مورد استفاده قرار گيرد و ديگر از موجودی اين حساب برای موارد اين چنينی استفاده نخواهد شد.

XS
SM
MD
LG