لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۴۴

ژنرال مولن: کشتی ايرانی در دريای سرخ حامل سلاح بود


ژنرال مايکل مولن، رئيس ستاد کل ارتش آمريکا تاييد کرده است که يک کشتی ايرانی که با پرچم قبرس هفته گذشته در دريای سرخ حرکت می کرد، حامل سلاح بوده است. نيروی دريائی آمريکا هفته گذشته، اين کشتی را با اجازه کاپيتان آن بازرسی کرد و سپس به آن اجازه داد تا براه خود ادامه دهد. آمريکا مشکوک است که محموله اين کشتی، قراربود نهايتا به دست حماس در غزه برسد.
ژنرال مولن گفت"آمريکا هرکاری را که قانونا می توانست بکند، کرد، اما در محدوده اختيارات قانونی فعلی خود نمی توانست آن کشتی يا محموله آنرا ضبط کند." ژنرال مولن افزود که انتظار می رود اين کشتی اين هفته به ساحل سوريه برسد.
ژنرال مولن در عين حال گفت که او خواهان در پيش گرفتن رويه ای در قبال ايران است که از نظر استراتژيکی به مصلحت آمريکا است. او گفت که برقراری ثبات در افغانستان در خدمت منافع هر دو کشور است و "تا درجه ای که آمريکا قادر به گفتگو با ايران است بايد منافع متقابل را دنبال کرد و بالقوه، زمينه هائی برای حرکت مشترک بجلو وجود دارد."
همزمان رابرت گيتس، وزير دفاع آمريکا توصيه به احتياط فوق العاده در ارتباط با ايران کرد و گفت که" ايران در موارد بسيار بسيار زيادی بزيان آمريکا عمل می کند و بنظر او نبايد در اين مرحله بيش از حد خوش بين بود."
XS
SM
MD
LG