لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۲۱

وزیربهداشت جمهوری اسلامی از رسیدگی به پرونده برادران علائی در قوه قضاییه خبر داد


خبرگزاری فارس به نقل قول از كامران باقري لنكراني وزیر بهداشت جمهوری اسلامی اعلام کرد پرونده دو فردی که خود را فعال در عرصه درمان ایدز در کشور معرفی، و از این طریق سوء استفاده می کردند اکنون در قوه قضائیه در حال رسیدگی است.
آقای لنکرانی برادران علایی، آرش و کامیار، را دو پزشك جوانی خواند که به گفته او « از فارغ التحصيلان ضعيف دانشگاهها بوده و هيچ مقاله علمي نداشتند » و به همین دلیل به گفته وزیر بهداشت جمهوری اسلامی « نميتوان آنها را پيشتاز مبارزه و درمان ايدز در كشور معرفي كرد. »
کامران باقری لنکرانی گفت: «تلاش آنها به اين سمت بود كه گويي هيچ كاري براي درمان ايدز در جمهوري اسلامي ايران نميشود و پرونده اين دو پزشك به وزارت بهداشت مربوط نميشود، و با اقدام وزارت اطلاعات، دادگاه اول اين دو برادر پزشك به راي محكوميت منجر شده است كه با درخواست آنان دادگاه تجديد نظر بزودي تشكيل ميشود.»
نیروهای امنیتی آرش و کامیار علایی دو برادر پزشکی را که از شهرت جهانی برخوردارند، و در زمینه پیکار با ایدز در ایران فعالیت میکردند، سوم تیرماه گذشته، به اتهام تلاش در راه آن چه جمهوری اسلامی «براندازی نرم» می خواند، بازداشت کردند. تاکنون شماری از نهادهای بینالمللی، از جمله دیدبان حقوق بشر و سازمان پزشکان بدون مرز، به بازداشت این دو پزشک اعتراض کردهاند.
XS
SM
MD
LG