لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۵۰

تلاش اروپا برای تشدید تحریم ها علیه ایران


روزنامه فايننشيال تايمز، چاپ لندن در گزارشی در شماره امروز، پنج شنبه، خود نوشته است که آلمان، فرانسه و بريتانيا پيشنهادهائی را برای تشديد تحريم های ايران تهيه کرده اند.
به گزارش خبرگزاری رويترز، در سند محرمانه ای که روزنامه های فايننشيال تايمزلندن و"ال ريفورميستا"ی ايتاليا به آن دست يافته اند، ۳۴ نهاد و شرکت و ۱۰ شخصيت ايرانی ِ مرتبط با برنامه هسته ای و بيولوژيکی ايران ذکر شده که بايد تحريم شوند و يا تحريم عليه آن ها تشديد شود.

دولت باراک اوباما در حال بازنگری در سياست خود در قبال ايران است و آقای اوباما گفته است که مايل به مذاکرات مستقيم با ايران برای قانع کردن آن به تعليق غنی سازی اورانيوم است اما اگر اين مذاکرات به نتيجه ای نرسد، آمريکا سياست سخت تری را در قبال ايران در پيش خواهد گرفت.

رويترز درباره انگيزه اين اقدام اروپا، از قول ديپلمات ها، نوشته است، سه کشور اروپايی يا می خواهند با تهيه پيشنهادهای جديد، به اصطلاح چماق قوی تری برای مجازات ايران در اختيار آمريکا قرار دهند و يا قصد دارند با پيشدستی درپيشنهاد تشديد تحريم های ايران، مانع از اتخاذ سياست سختگيرانه ترو خطرناکتری از جانب دولت باراک اوباما در قبال ايران شوند.
XS
SM
MD
LG