لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۰۹

افتخار چودری یه سر کار خود بازگشت


افتخار چودری که شانزده ماه پیش، همزمان با فرمان پرویز مشرف، رئیس جمهوری آن کشور در آن زمان، به برقراری وضعیت فوق العاده در پاکستان، از کار برکنار شد، امروز، یکشنبه، کار خود را از سر گرفت.
بازگشت آقای چودری به منصب ریاست دیوان عالی کشور در پی اعتراضات و تظاهرات انبوه ِ وکلای دادگستری، حقوقدانان فعال، ونیروهای اپوزیسیون در ماه گذشته، و درخواست برقراری قوه قضائیه یی مستقل در پاکستان، انجام گرفت.
دیوان عالی کشور پاکستان در بیانیه یی اعلام کرد که آقا چودری، امروز، یکشنبه، کار خود را با تایید تاریخ برگزاری محاکمات آینده، و انتصاب اعضاء چندین هیات قضائی، آغاز کرد.

«اسلام آباد» هفته گذشته اعلام کرد که در پی بازنشستگی عبدالحمید دوگَر، که پس از اعلان وضعیت فوق العاده در دوران رهبری پرویز مشرف، به عنوان رئیس دیوان عالی کشورسوگند یاد کرد، آقای چودری می تواند به سر کار خود بازگردد. آقای دوگر روز گذشته، شنبه، بازنشسته شد. آقای چودری در سال ۲۰۰۷ بفرمان پرویز مشرف از کار برکنار شد. آقای مشرف از آن بیم داشت که آقای چودری صلاحیت او را برای نامزدی احراز مقام ریاست جمهوری، همزمان با فرماندهی او بر ارتش پاکستان، تایید نکند.
XS
SM
MD
LG