لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۰۸

اوباما: همه کشورها برای حل بحران جاری مسئوليت دارند


باراک اوباما رئيس جمهوری آمريکا امروز(چهارشنبه) در آستانه اجلاس گروه ۲۰ در لندن، در کنفرانس خبری مشترک با گوردون براون، نخست وزير بريتانيا، گفت: همه کشورها مسئوليت دارند برای حل بحران اقتصادی جاری با فوریت اقدام و با یکدیگر همکاری کنند. او افزود که آمريکا هر آنچه را که لازم است برای رونق اقتصاد جهانی انجام خواهد داد. رئيس جمهوری آمريکا از رهبران جهان خواست تا به سياست های حمايتی روی نياورند و بجای «اختلاف نظر های موقت» بر نکات مشترک تمرکز کنند.
رئيس جمهوری آمريکاامروزهمچنين با ديميتری مدوف، رئيس جمهوری روسيه، و هو جينتائو، رئيس جمهور چين که برای شرکت در اجلاس گروه ۲۰ در لندن بسر می برند، گفتگو می کند. اين نخستين بار است که باراک اوباما با رهبران روسيه و چين ديدار می کند.
آمريکا و روسيه تمايل خود را برای بهبود روابطشان اعلام کرده اند، گرچه همچنان بر سر مسائل مهمی چون طرح استقرارسپر دفاع موشکی آمريکا در اروپای شرقی، عضويت اين کشورها در پيمان ناتو و نحوه برخورد با ايران اختلاف دارند.
امروز همچنین هزاران نفر از هواداران حفظ محیط زیست و معترضان دیگر در مرکز شهر لندن گرد آمده اند. به همین دلیل در نقاطی از مرکز لندن تدابیر امنیتی تشدید شده است.

XS
SM
MD
LG