لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۳۷

ستاد انتخابات کشور: ۵۶ ميليون و ۷۵۷ هزار برگه رای آماده شده است


کامران دانشجو، رئيس ستاد انتخابات وزارت کشور ايران، تعداد برگه های قطعی آماده شده برای رای گيری روز جمعه را ۵۶ ميليون و ۷۵۷ هزار برگه اعلام کرده است. به گفته او همچنين ۳۱۴۵۵ صندوق ثابت و ۱۴۲۵۸ صندوق سيار برای جمع آوری آراء در نظر گرفته شده است.
ساعات رای گيری نيز از ۸ صبح تا ۶ بعد از ظهر اعلام شده که به گفته کامران دانشجو در صورت لزوم تا ساعت ۱۲ شب قابل تمديد است. کامران دانشجوافزوده که تاکنون برای ۱۱۰ هزار نفر از نمايندگان ستادها برای حضور در پای صندوق های جمع آوری آراء ، کارت های شناسايی صادر شده است. شمارش آراء نيز با دست انجام می شود.
مير حسين موسوی روز چهارشنبه در نامه ای به آيت الله خامنه ای گفت که ‌«وزارت کـشــور و فــرمــانـداران در پـذیـرش فهـرسـت نمـايندگان او در هيات‌های اجرايی، محل اسـتقـرار دستگـاه‌هـای شمـارشگـر و شعـب اخـذ رای تعلـل مـی کنند.» اوافزوده بود که «آخـریـن اقـدام غيرقانونی آنها نيز جابه‌جايی نمايندگان معرفی ‌شده از طرف ستاد اوست که سبب بـه هـم ریـختگی زيادی خواهد شد.»

مهدی کروبی نيز در نامه ای به مسئولان انتخابات درباره احتمال تقلب در انتخابات هشدار داده است.

روز جمعه علاوه بر انتخابات رياست جمهوری، در ۶ حوزه، انتخابات ميان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و در دو حوزه تهران و گلستان نيز انتخابات ميان‌دوره‌ای مجلس خبرگان برگزار می شود.
XS
SM
MD
LG