لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۱۶

تمام شدن برگه های رای در برخی شهرهای ایران در انتخابات امروز


انتخابات رياست جمهوری ايران از هشت صبح امروز آغاز شد. به گزارش خبرگزاری ها، مشارکت مردم در اين انتخابات از ساعات اوليه رای گيری بالا بوده و انتظار می رود که ميزان مشارکت تا هنگام بسته شدن حوزه ها بسيار بالا باشد.
صادق محصولی، وزير کشور ايران به خبرگزار ی مهر گفته است از آنجائيکه کليه شبکه ها به صورت آنلاين وصل نيستند و تعدادی از صندوق ها نيز سيار هستند، هنوز آمار دقيقی از ميزان آراء ريخته شده به صندوق ها ندارند .
رييس ستاد انتخاباتی ميرحسين موسوی در نامه ای به رييس ستاد انتخابات وزارت کشور از اتمام برگه های رای گيری در برخی شهرها، ازجمله در حوزه هايی در شيراز خبر داده و خواستار بررسی علت آن و رفع مشکل شده است.

از سوی ديگر کميته صيانت آراء موسوی و کروبی در اطلاعيه ای گفته است که خبرهايی از برخی تخلفات در برگزاری انتخابات از جمله در مورد درج کدهای منظور شده برای نامزدها داده شده و از رای دهندگان خواسته شده تا هنگام رای دادن مراقب باشند که کد درست را بنويسند و يا فقط اسم کامل نامزد مورد نظر را درج کنند. همچنين به رای دهندگان توصيه شده تا از خودکارهايی که ديگران در اختيارشان قرار می‌دهند استفاده نکنند.
ساعات رای گیری از 8 صبح تا 6 بعد از ظهر اعلام شده که در صورت لزوم تا ساعت 12 شب قابل تمدید است.

حدود 46 میلیون و دویست هزار نفر واجد شرایط رای دادن اعلام شده اند. حداقل سن رای دادن نیز 18 سال است.
XS
SM
MD
LG