لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۰۵

بازداشت فعالان اصلاح طلب در ايران ادامه دارد


در ادامه بازداشت فعالان اصلاح طلب در ايران، گزارش های رسيده حاکی است که محمد رضا جلايی پور، پسر حميد رضا جلايی پور امروز صبح در فرودگاه تهران باداشت شده است. سعيد ليلاز روزنامه نگار و تحليل گر مسائل سياسی و اقتصادی نيز به گفته اعضای خانواده اش ،امروز صبح (چهارشنبه) در خانه اش در تهران بازداشت شد.
حزب مشارکت اسلامی و منابع موثق ديگر تاييد کرده اند که سعيد حجاريان، محسن امين زاده، هادی کحال زاده، عبدالفتاح سلطانی، محمد عطريانفر، بهزاد نبوی، زهرا مجردی، مصطفی تاج زاده، احمد زيدآبادی، عبدالله رمضان زاده، عبدالرضا تاجيک، محمد توسلی، جهانبخش خانجانی، کيوان صميمی بهبهانی و شیوا نظرآهاری در بازداشت هستند.
همچنين به گزارشهای رسيده، ۲۰ تن از فعالان ملی – مذهبی و اعضای نهضت آزادی نيز در تبريز بازداشت شده اند و بازداشت گروهی دانشجويان در تهران، شيراز، مشهد، بابل، اصفهان ادامه داشته است.
جبهه مشارکت ايران اسلامی در بيانيه ای گفته است که «برگزاری انتخابات رسوای رياست جمهوری که نتايج اعلام شده آن را کسی باور ندارد، واکنش های خودجوشی را بوجود آورده است اما با وجود خودجوش بودن اين اعتراض ها، موج بازداشت های چند روز گذشته ناشی از آن است که جريان حاکم در جستجو ی يافتن مقصر از بين فعالان سياسی و اجتماعی برآمده است. »
تلويزيون دولتی ايران، روز سه شنبه اعلام کرده بود که شماری از افرادی که اين تلويزيون آنها را «عوامل اصلی اغتشاشات اخير » خواند، بازداشت شده اند.
XS
SM
MD
LG