لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۲۳

موسوی و خاتمی خواستار مداخله شاهرودی شدند


ميرحسين موسوى، نامزد انتخابات رياست جمهورى و محمد خاتمى، رييس جمهور سابق ايران، در نامه اى مشترك به آیت الله شاهرودی، رئیس قوه قضاييه ایران از او خواسته اند مطابق وظیفه قانونی و دیدگاه انسانی خود به برخوردهای خشونت‌آمیز با مردم در روزهای اخیر بطور عاجل و سریع رسیدگی کند. در این نامه آمده است: گزارش ها ی متقنی درباره حمله به اجتماعات و افراد عادی، مجتمع‌های مسکونی و منازل، ضرب و جرح زنان و مردان وتخریب ساختمان و ویران کردن آن وجود دارد که با معیارهای اسلامی سازگار نیست. علاوه بر این تهاجم به دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویان و ضرب وشتم و دستگیری جوانان، مزید برعلت شده است. همچنین شما آگاهید که درچند روز گذ شته موج دستگیری‌ها بدون رعایت موازین قانونی، چهره‌های شاخص سیاسی و اجتماعی و متعهد تهران و شهرهای مختلف را در برگرفته است.
میرحسین موسوی و محمد خاتمی در نامه مشترک خود به آیت الله شاهرودی افزوده اند که «دستگيرى اين شخصيت ها و افراد كه غالبا نقش فعال و موثرى در خدمت به مردم كشور و جلوگيرى از خشونت و رفتارهاى غير مدنى دارند نه تنها مشكلى را حل نخواهد كرد بلكه موجب تخريب افكار عمومى و تشديد نگرانى و نا آرامى هاست.»
در چند روز گذشته بسيارى از فعالان سياسى نزديك به اصلاح طلبان، روزنامه نگاران و دانشجویان در تهران و شهرهای دیگر ایران بازداشت شده و به امکان نامعلومی برده شده اند.
XS
SM
MD
LG