لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۱۶

شیرین عبادی خواستار بازداشت عاملان تیراندازی به روی مردم شد


شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل روز جمعه از محمود احمدی نژاد خواست آمران و عاملان تیراندازی به روی معترضان در راه پیمایی های خیابانی را بازداشت کند و به خانواده های قربانیان و مجروحان خسارت بپردازد.

حقوق دان مدافع حقوق بشر که در ژنو در کنفرانسی خبری سخن می گفت، همچنین خواستار ابطال و برگزاری مجدد انتخابات با حضور ناظران سازمان ملل شد.
او همچنین از مقام های ایران خواست بیش از پانصد نفر را که تنها در هفته اخیر و پس از اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری دستگیر شده اند، آزاد کنند.

خانم عبادی در مورد سخنان روز جمعه آیت الله علی خامنه ای گفت تعداد معترضانی که پس از این سخنان به خیابان ها خواهند آمد نشان دهنده پاسخ مردم خواهد بود.
در پی سخنان روز جمعه آقای خامنه ای که از سوی عفو بین الملل چراغ سبزی برای خشونت ارزیابی شده است، به نوشته سایت های حامی موسوی و کروبی ، قرار است روز شنبه تجمعی در میدان انقلاب با حضور دو نامزد اصلاح طلب برگزار شود.

خانم عبادی همچنین در بیانیه ای اعلام کرد که مسئولیت حفظ امنیت راه پیمایان و جلوگیری از اقدام های خشونت آمیز و غیرقانونی شبه نظامیان و نیروهای انتظامی بر عهده حکومت است. او در این بیانیه هشدار داد که هرگونه اقدام غیر قانونی در این زمینه می تواند امنیت جامعه را بشدت مختل کند و فاجعه وخیمی به بار آورد که به سود هیچ کس نخواهد بود.
XS
SM
MD
LG