لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۵۵

هشدارشورای امنیت و نیروی انتظامی به میرحسین موسوی


شورای امنیت جمهوری اسلامی در نامه ای به میر حسین موسوی تجمع های اخیر در اعتراض به نتیجه انتخابات جمهوری اسلامی را سازمان یافته و کار گروهک های وابسته به بیگانگان دانست.

میرحسین موسوی روز چهارشنبه در نامه ای به شورای امنیت خواستار جلوگیری از آنچه "اقدام های غیرقانونی لباس شخصی ها" توصیف کرده بود، شده و از این شورا و دیگر مقام های ذیربط خواسته بود به حفظ آرامش و امتناع از تحریک اجتماعات خودجوش و مسالمت آمیز مردم کمک کنند.

عباس محتاج دبیر شورای امنیت در پاسخ به نامه میرحسین موسوی، همچنین هشدار داده است که مسئولیت عواقب ناشی از هرگونه دعوت و تحریک مردم به شرکت در این اجتماعات، که در این نامه غیرقانونی شمرده شده، برعهده وی خواهد بود.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، ناجا، نیز امروز در نامه ای خطاب به میر حسین موسوی هشدار داده است که در صورت ادامه برگزاری تجمع ها که در این نامه " بی قانونی های تحت لوای طرفداری از شما" توصیف شده، ناجا برای حفظ نظم و امنیت مردم قاطعانه عمل خواهد کرد. اسماعیل احمدی مقدم ، فرمانده نیروی انتظامی هشدار داده است که در این صورت به نوشته این نامه " جای هیچ گله ای وجود نخواهد داشت".

این در حالی ست که به گفته حقوقدانان، اصل 27 قانون اساسی ایران برگزاری تجمع های آرام را درصورتی که مخل به مبانی اسلام نباشد آزاد دانسته است.
XS
SM
MD
LG