لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۰۰

کروبی: شورای نگهبان بجای اتلاف وقت باید انتخابات را باطل کند


مهدی کروبی در نامه ای به شورای نگهبان به سخنان عباسعلی کدخدایی، سخنگوی این شورا اعتراض کرده و باردیگر خواستار ابطال انتخابات شده است.
عباسعلی کدخدایی یکشنبه شب به تلویزیون دولتی ایران گفت: برخلاف این ادعا که در شهرهای زیادی آراء به صندوق ها ریخته شده بیش از صد درصد واجدین شرایط بوده این اتفاق تنها در ۵۰ شهر روی داده است. او افزوده بود که این میزان رای که حدود سه میلیون بوده در سرنوشت انتخابات تاثیری ندارد.
مهدی کروبی در پاسخ گفته است که تعداد صندوق های با رای اضافی به 200 تا هم می رسد و در انتخابات قبلی، شورای نگهبان با همين استدلال كه مجموع آراء در برخی حوزه‌های رای ‌گيری بيشتر از واجدين حق رای بوده آراء آن حوزه ها را باطل اعلام كرده است. مهدی کروبی افزوده: همچنین روشن نیست كه ناظران شوراي نگهبان چرا در روز رای ‌گيری گزارشی از اين تخلفات عظيم نداده‌اند؟! مهدی کروبی گفته است که برآوردها حاکی از آن است که امکان نداشته است که بيش از 30 يا 32 ميليون رای در فرصت موجود با تعداد حوزه‌های تعيين‌شده از مردم اخذ شده باشد.
مسئولان وزارت کشور تعدا کل آراء انتخابات را چهل میلیون رای اعلام کرده اند.
تاکنون فقط محسن رضایی به شورای نگهبان شکایت کرده است.
عباسعلی کدخدایی گفته است که شورای نگهبان پیش بینی می کند بازشماری برخی صندوق ها یك روزه پایان پذیرد و آنها بتوانند در مهلت قانونی كه چهارشنبه تمام می شود نتیجه را اعلام کنند.

XS
SM
MD
LG