لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۴۵

«حواث اخیر در ایران بر گفت وگوی مستقیم میان واشینگتن و تهران تاثیر خواهد گذاشت»


باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا در کنفرانس خبری روز جمعه خود با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، گفت: بدون ترديد حوادث چند هفته اخير ايران بر گفت وگوی مستقيم يا ديپلماسی با تهران تاثير خواهد گذاشت.

باراک اوباما درباره مذاکرات خود با آنگلا مرکل گفت: من و صدراعظم آلمان درباره شرايط دلخراش در ايران مذاکره کرديم . شجاعت مردم ایران در مقابله با، به گفته او، « وحشیگری »، آزمايشی است برای پايداری آنها در طلب عدالت.

آقای اوباما با غير قابل قبول خواندن خشونت ها درايران تاکيد کرد: خشونت بکار گرفته شده عليه مردم تکان دهنده و وحشتناک است. به رغم تلاش حکومت ايران برای اين که نگذارد جهان شاهد اين خشونت ها باشد، ما آن را ديديم و آن را محکوم کرديم. (پایان نقل قول)

رئیس جمهوری آمریکا از حکومت ايران خواست با مردمی که خواستار راهپيمايی مسالمت آميز هستند و می خواهند صدايشان شنيده شود براساس قوانينی که مورد احترام جامعه بين المللی است رفتار کند.

به دنبال اعلام نتايج دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری در هفته گذشته، تهران و برخی از شهرهای ايران شاهد راهپيمايی مسالمت آميز معترضان بودند ولی اين اعتراض ها با سرکوب نيروهای امنيتی روبرو شد.

به گفته مقامات دولتی ايران در جريان رويارويی نيروهای پليس با معترضان تاکنون دستکم ۱۷ تن کشته شده اند.
XS
SM
MD
LG