لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۰۵

گزارشگران بدون مرز: پشت دیوار سکوت زندان اوین


سازمان گزارشگران بدون مرز با انتشار اطلاعیه ای با عنوان در سکوت زندان اوین چه می گذرد، نوشته است در برابرزندان اوین لیست بیش از 700 نفرزندانی به دیوار زده شده است . اما در حالی که خانواده های زندانیان هر روز در برابر زندان گرد می آیند تا خبری ازنزدیکان زندانی خود بگیرند، تقاضای ملاقات آنها رد می شود. این در حالی ست که عده ای ازخانواده های روزنامه نگاران و وب نگاران بازداشت شده اساسا خبری از خویشان خود ندارند.
سازمان گزارشگران بدون مرز در این اطلاعیه با تاکید بر حق داشتن ملاقات برای زندانیان از مقام های ایران خواسته است اجازه دهند نمایندگان رسانه های مستقل و سازمان های حقوق بشری از این زندان و بویژه بند 209 آن بازدید کنند.
این اطلاعیه از گزارش های متعدد در مورد وجود شکنجه در قبال بازداشت شدگان خبر داده و از جامعه جهانی خواسته است در روز جهانی مبارزه با شکنجه همه توان خود را برای شکستن سکوت درباره زندانیان عقیدتی به کار گیرد.
گزارشگران بدون مرز با اشاره به قتل زهرا کاظمی، خبرنگار کانادایی-ایرانی، و مرگ مشکوک امیدرضا میرصیافی، وبلاگ نویس،که هر دو در زندان اوین روی داد، و نیزبر پایه اظهارات رکسانا صابری، درمورد شکنجه روزنامه نگاران ابراز نگرانی کرده است.
XS
SM
MD
LG