لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۳۳

شوراى نگهبان نتيجه قبلى انتخابات رياست جمهورى را تاييد كرد


آيت الله احمد جنتى، دبير شوراى نگهبان، روز دوشنبه در نامه اى به وزير كشور جمهورى اسلامى ايران صحت دهمين دوره انتخابات رياست جمهورى را تاييد كرد.

دبير شوراى نگهبان در اين نامه كه از راديو و تلويزيون دولتى ايران خوانده شد با اشاره به شكايات از روند برگزارى انتخابات گفته است كه اين اعتراض ها و شكايات وارد نبوده است.

تاييد انتخابات رياست جمهورى پس از ۱۶ روز جنجال بر سر نتيجه آن اعلام مى شود.هنگامى كه نتيجه اين انتخابات اعلام شد به تظاهرات صدها هزار نفر در خيابان هاى ايران انجاميد و تا كنون كشته شدن حداقل ۲۰ نفر در جريان درگيرى ها با پليس تاييد شده است.

مير حسين موسوى و مهدى كروبى، نامزدهاى معترض، مى گويند كه در اين انتخابات تقلب گسترده و مهندسى آراء صورت گرفته است و خواستار آن شدند كه شوراى نگهبان نتيجه انتخابات را ابطال كند.

هنوز مشخص نيست كه نامزدها و هواداران آنها به تاييد انتخابات از سوى اين شورا چه واكنشى نشان خواهند داد.اما طبق گزارش هاى رسيده ، بسيارى از معترضين، پس از شنيدن اين خبر به بام ها رفتند و حدود ۴۵ دقيقه با سر دادن «الله اكبر» به اين موضوع واكنش نشان دادند. اين درحالى ست كه در نقاط مختلف تهران حريان برق قطع شده و ارتباط تلفنى هم دچار اختلال است.

XS
SM
MD
LG