لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۴۹

مهدی کروبی آمادگی خود را برای ارائه اسنادش در مورد تجاوزات جنسی در بازداشتگاها اعلام کرد


مهدی کروبی در نامه ای به علی لاريجانی، رئيس مجلس شوای اسلامی از او خواسته است جلسه ای را تشکيل دهد تا او بتواند اسناد و شواهد خود را درباره تجاوزات جنسی به بازداشتی های پس از انتخابات ارائه دهد.
آقای کروبی در نامه خود از علی لاريجانی خواسته است جلسه ای متشکل از سران سه قوه ، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام و رئيس مجلس خبرگان ، حجت الاسلام دری نجف آبادی، دادستان کل کشور و در صورت مصلحت دانستن، نماينده‌ای از کميته حقيقت ياب مجلس شورای اسلامی تشکيل دهد تا او بتواند شواهد و مستندات خود را حضوراً ارائه دهد. مهدی کروبی در نامه خود افزوده می خواهد معلوم شود که او به «هتک حرمت و آبروريزی نظام اسلامی پرداخته‌، يا آنان که از تريبون مقدس نماز جمعه، مسئولين قضايی و امنيتی را به برخورد بی‌رحمانه نسبت به مردم معترض فرا می‌خوانند.»
علی لاريجانی، پيشتر گفته است که تحقيقات مجلس نشان داده که خبر های مربوط به تجاوزات جنسی به بازداشتی ها کذب است. اواز مهدی کروبی خواسته بود تا اگر شواهدی دارد ارائه دهد.
در همين حال اقبال محمدی، نمايند ه مريوان وعضو فراکسيون خط امام مجلس گفته است:مهدی کروبی ۲۰ روز قبل از آنکه نامه خود درباره تجاوزات جنسی را بطور علنی منتشر کند؛ آن را محرمانه در اختيار مجلس قرار داده بود.

XS
SM
MD
LG