لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۱۷

دادستانی تهران سعيد حجاريان را به اقدام عليه امنيت داخلی متهم کرد


دادستانی عمومی و انقلاب تهران، سعيد حجاريان، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ايران اسلامی را به «اقدام عليه امنيت داخلی» متهم کرد. در جلسه دادگاه تلویزیونی امروز ، سپهری، معاون سعيد مرتضوی در کيفرخواست خود، سعيد حجاريان را به «اقدام عليه امنيت داخلی به وسيله آشوب وتجمعات ، القای شبهه ِ تقلب در انتخابات، تبليغ عليه نظام، ارتباط با عوامل بيگانه، تحريک دانشجويان و جوانان به شرکت در تجمعات غيرقانونی ، تخريب دولت قانونی به وسيله مقالات مکتوب، خصوصا در جريان انتخابات، و توهين به مسوولين و مقامات و مقام معظم رهبری» متهم کرد. برپايه گزارش رسانه های دولتی ايران، سعيد حجاريان در آنچه که دفاعيات او خوانده شده، از اعمال و نظرات سياسی و جامعه شناسانه خود «عذرخواهی و طلب بخشش کرده و التزام عملی خود را به قانون اساسی و فرمايشات مقام معظم رهبری» اعلام کرده و از حزب مشارکت نيز استعفاء داده است.
خانواده سعيد حجاريان پيشتر گفته بودند مسئولان امنيتی – قضايی جمهوری اسلامی قصد دارند در جلسه امروزمتنی را که خود آنها تهيه کرده اند؛ بعنوان دفاعيات سعيد حجاريان وانمود کنند. غلامعلی ریاحی، وکیل سعید حجاریان نیزاعلام کرده بود از آنجائیکه تاکنون به اواجازه داده نشده ، پرونده را بخواند و دادگاه هم فردی بنام صلاحی را بعنوان وکیل تسخیری آقای حجاریان معرفی کرده، او از سمت ِ وکالت آقای حجاریان در این پرونده استعفاء می دهد.
سعید حجاريان دهسال پيش ترور شد و از آن زمان توانايی حرف زدن و حرکت را از دست داده است و به گفته خانواده اش، در طی دوماه گذشته که در بازداشت بوده به اشکال گوناگون شکنجه روحی و جسمی شده است.
XS
SM
MD
LG