لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۴۵

احمدی نژاد حمله به کوی دانشگاه و شکنجه و قتل ها در کهریزیک را سناریو دشمن خواند


محمود احمدی نژاد، در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران، حمله به کوی دانشگاه و شکنجه و قتل ها در بازداشتگاه کهریزک را سناریوی دشمنان خواند. او گفت "حمله به کوی دانشگاه و اقدامات خلاف در بازداشتگاهها، اجزای سناریوی دشمن بود که توسط جریان براندازی انجام شد."
محموداحمدی نژاد که رئیس شورای عالی امنیت ملی کشور نیز هست، خواستار مجازات ِ به گفته او "عناصر اصلی اغتشاشات" شد. او گفت: "بايد با کسانی که ساماندهی و تحريک کردند و خط دشمن را پياده کردند، برخورد جدی شود." احمدی نژاد افزود " مبادا عناصر اصلی اغتشاشات از امنيت برخوردار باشند و فقط عناصر فريب خورده مجازات شوند."
رئیس جمهوری اسلامی باردیگر به خودداری کشورهای اروپایی از تبریک گفتن ِ پیروزی او در انتخابات، اشاره کرد و آن را "نشانه خوی استکباری و عصبانیت آنها" دانست. او همچنین بریتانیا را متهم به توطئه برای انجام "انقلاب رنگین" در ایران کرد؛ و گفت "حوادث پس از انتخابات تلخ بود اما نتیجه اش شیرین."
محمود احمدی نژاد همچنین ابراز امیدواری کرد که مجلس با رای بالا و قاطع به کابینه پیشنهادی او رای دهد.
قرار است مجلس شوری اسلامی از روز یكشنبه بررسی سوابق واعتبار وزیران پیشنهادی را آغاز کند.
در آستانه آغاز بحث مجلس، آقای احمدی نژاد امروز خود بعنوان سخنران پیش از نماز جمعه در تهران شرکت کرده بود و شماری از وزیران پیشنهاد ی خود را نیز به شهرهای دیگر فرستاده بود تا در نمازهای جمعه سخنرانی کنند.

XS
SM
MD
LG