لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۴۷

ابراز نگرانی دو تن از مراجع شيعه در قم درباره پيامدهای بحران پس از انتخابات در ايران


آيت الله حسينعلی منتظری و آيت الله يوسف صانعی، دو تن از مراجع شيعه در قم، در ديداری که با هم داشتند، درباره پيامدهای «بحران» پس از انتخابات رياست جمهوری ايران ابراز نگرانی کرده اند.

به گزارش وب سايت رسمی آیِت الله منتظری، اين ديدار جمعه (ديروز) برگزار شده و اين دو مرجع درباره آنچه از آن به عنوان « وضعيت پيش آمده برای کشور» ياد شده، ابراز نگرانی کرده اند.

آيت الله منتظری، يکی از روحانيون منتقد جمهوری اسلامی، در جريان وقايع پس از انتخابات که با اعتراضات گسترده به نتيجه انتخابات رياست جمهوری ۲۲ خرداد و سرکوب شديد اين اعتراضات همراه بود، طی بيانيه هايی صريح از معترضان دفاع کرد.

آيت الله يوسف صانعی نيز با صدور بيانيه هايی از برخورد های خشونت بار با معترضان و همچنين محاکمه بازداشت شدگان پس از انتخابات به شدت انتقاد کرده است.

در وب سايت آیِت الله منتظری آمده است اين دو مرجع شيعه همچنين از ادامه بازداشت « افراد بی گناه که بعضا از مسئولين رده‏ ‏بالای نظام جمهوری اسلامی بودند ابراز تأسف کردند.»

به گفته سخنگوی قوه قضائيه دست کم چهار هزار تن در وقايع پس از انتخابات رياست جمهوری ايران بازداشت شدند که نزديک به سيصد تن از آنها همچنان در زندان به سر می برند.
XS
SM
MD
LG