لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۳۹

يك شركت بزرگ هندى واردات نفت از ايران را متوقف کرده است


يكی از مسوولان بلندپایه شركت صنايع ریلايَنس هند (Reliance)، صاحب بزرگترين مجموعه پالايشگاهى در جهان، اعلام كرد كه اين شركت واردات نفت از ايران را متوقف كرده است.

موريس بنٌايان، معاون رئيس صنايع ریلايَنس، روز چهارشنبه (دیروز) در حاشیه برنامه یی اقتصادی، همچنین گفت: اين شركت مدت هاست كه به تهران بنزين نيز نمى فروشد.

وی افزود: «ما از ايران نفت خام وارد نمى كنيم و دليل آن هم سياسى نيست. ما به دنبال نفت ارزان هستيم و از ونزوئلا و ساير كشورها آن را مى خريم.»

آقاى بنايان در پاسخ به اين پرسش كه آيا سوخت توليدى ریلايَنس به ايران صادر مى شود، یا نه، گفت: تمام بنزين توليدى ما به آمريكا صادر مى شود.

خبرگزارى رويترز مى گويد: خريد نفت این شرکت از ايران باید به تازگى متوقف شده باشد چون واردات ماه اوت (مردادماه) ریلاينس از ايران رقم ۱۱۲ هزار و ۲۸۰ بشكه در روز را نشان می دهد.

بر پایه آمار داد وستدهای نفتى، آخرين بارى كه اين شركت بنزين به ايران صادر کرده، ماه مه (ارديبهشت ماه گذشته) بوده است.

يك معامله گر نفتى با اشاره به همین خبر می گويد: «اگر اين خبر درست باشد، نشانه آن است كه اهرم هاى غرب بر ضد جمهوری اسلامی به كار افتاده است.»

وى افزود: «ریلاينس برنامه بلندپروازانه یى براى كسب سهم در بازار سوخت آمريكا دارد و نمى خواهد كه هيچ موضوعى آن را به خطر اندازد.»
XS
SM
MD
LG