لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۰۷

مير حسين موسوی و مهدی کروبی ديدار کردند


به گزارش سايت تغيير، پايگاه اطلاع رسانی حزب اعتماد ملی، ميرحسين موسوی ديروز در خانه مهدی کروبی با او ديدار کرد. برپايه اين گزارش، مير حسين موسوی از حمله نيروهای لباس شخصی، به مهدی کروبی و رويدادهای ۱۳ آبان، روز اشغال سفارت آمريکا در تهران، ابراز انزجار کرده و مهدی کروبی نيز گفته است که در زمان شاه هم تظاهر کنندگان را متفرق می کردند اما چنين برخوردهايی نمی شد و با زنان چنين رفتاری نمی کردند. آقای کروبی افزوده با وجود آنکه روز قبل از سيزده آبان پيغام‌هايی را دريافت کرده بود که در مراسم شرکت نکند، او بخاطر قولی که به مردم داده بود، در راهپيمايی شرکت کرد.
مير حسين موسوی نيز گفته است: روز ۱۳ آبان آنقدر نيرو در مقابل دانشگاه تهران چيده بودند که اگر حتی يک نفر از معترضين هم بيرون نمی آمد باز هم نشان دهنده قدرت جريان سبز بود. آقای موسوی همچنين گفته است تعداد زيادی موتور سوار لباس شخصی در آن روز درهای فرهنگستان هنر را سد کردند و با بستن در پارکينگ مانع از آن شدند که او در راهپيمايی شرکت کند.
مهدی کروبی و مير حسين موسوی بارديگر تاکيد کرده اند که خواستار اجرای قانون اساسی، آزادی زندانيان سياسی، تضمين انتخابات‌های سالم ، تامين آزادی مطبوعات و رسانه‌ها و آزادی عقيده و بيان هستند و خشونت و سرکوبی معترضين سبب عقب نشينی آنها نخواهد شد.
XS
SM
MD
LG