لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۳۶

پاسخ تهران به قطعنامه شورای حکام در مجلس شورای اسلامی بررسی می شود


در حالی که يک نماينده مجلس از تصميم گيری در قبال قطعنامه تازه شورای حکام خبر داده است، دو نماينده ديگر مجلس، از احتمال تجديد نظر در سياست های اتمی و امکان بررسی خروج جمهوری اسلامی از معاهده منع گسترش سلاح های کشتار جمعی يا ان پی تی، سخن گفته اند.

اسماعيل کوثری، نايب رييس کميسيون امنيت ملی مجلس، شنبه (ديروز) به خبرگزاری دانشجويان ايران، ايسنا، گفته است در صورت استمرار روند موجود توسط قدرت های جهانی، ايران مجبور به تجديد نظر در سياست های خود است و احتمالا مجلس خروج ايران از آژانس را بررسی می ‌کند.

حسين ابراهيمی، عضو کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس، نيز می گويد: مجلس شورای اسلامی يکشنبه (امروز) در جلسه علنی در رابطه با قطعنامه شورای حکام آژانس عليه برنامه هسته‌ای ايران تصميم نهايی را می‌گيرد. محمد کرمی راد، ديگر عضو اين کميسيون هم می گويد مجلس می تواند در واکنش به اين قطعنامه، موضوع خروج ايران از ان پی تی را مطرح کند.

شورای حکام آژانس بين المللی انرژی اتمی روز جمعه، ۲۷ نوامبر قطعنامه پيشنهادی محکوميت ايران به خاطر فعاليت مخفيانه در ساخت تاسيسات غنی سازی اورانيوم در «فردو» را با اکثريت آرا تصويب کرد و از جمهوری اسلامی خواست تا ساخت و ساز در اين طرح را بيدرنگ متوقف کند.
XS
SM
MD
LG