لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۵۹

خانواده یکی از قربانیان حوادث پس از انتخابات، از قوه قضائیه و مجلس دادخواهی کرد


خانواده کیانوش آسا یکی از کشته شدگان حوادث پس از انتخابات با انتشار نامه سرگشاده‌ای خطاب به مسئولان قوای قضائیه، مقننه و کمیته ویژه مجلس شورای اسلامی، خواستار «رسيدگی و پاسخ صريح، روشن و دقيق» به زوایای پنهان چگونگی کشته شدن این دانشجوی کارشناسی ارشد شدند.

فاطمه فلاح، مادر کیانوش آسا و کامران برادر وی، در نامه سرگشاده خود گفته اند که در پی ۹ روز جست‌وجوی مداوم گروهی و شبانه‌روزی «در زندان اوين و کهريزک، دادگاه انقلاب و بيمارستان‌های تهران، روز سوم تير جسد او را در پزشکی قانونی تهران با دهانی پر از خون ناشی از اصابت گلوله‌ها» شناسايی کردند.

کیانوش آسا ۲۵ ساله، نقاش، کاريکاتوريست، و نوازنده اهل کرمانشاه و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه علم و صنعت تهران بود که روز دوشنبه ۲۵ خرداد در جریان راهپیمایی مسالمت‌آمیز معترضان به نتایج اعلام شده انتخابات، هدف اصابت گلوله قرار گرفت و پس از مجروح شدن مفقود شد.

پیکر بی‌جان او پس از ۹ روز جست‌وجوی خانواده‌اش در میان کشته‌شدگان «مجهول‌الهویه» پزشکی قانونی تهران شناسایی شد و روز هفتم تیر در مراسمی خصوصی که با حضور مأموران امنیتی همراه بود، در زادگاهش در کرمانشاه به خاک سپرده شد.
XS
SM
MD
LG