لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۴۰

بریتانیا می گوید 5 بریتانیایی بازداشت شده در ایران هیچ سوء نیتی نداشته اند


دیوید میلیبند، وزیر خارجه بریتانیا می گوید 5 بریتانیایی بازداشت شده در آب های خلیج فارس هیچ گونه سوء نیتی نداشته اند. او گفت این قایقرانان ممکن است اشتباها وارد آب های ایران شده باشند. وزیر خارجه بریتانیا افزود این موضوع در سطح کنسولی در دست رسیدگی است و ارتباطی با مسائل سیاسی و هسته ای ندارد. آقای میلیبند گفت آنها در انتظار بیانیه وزارت خارجه ایران هستند، و مطمئن اند که موضوع بطور حرفه ای حل خواهد شد.
عليرضا تنگسيری، ازفرماندهان نیروی دریایی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی امروز صبح بازداشت 5 بریتانیایی را در آب های خلیج فارس تایید کرد. او به خبرگزاری فارس گفت "تحركات در خليج فارس كاملا زیر نظر سپاه است و مقابله با نیرویهای بیگانه و دستگیری آنها هم توسط سپاه صورت می گیرد."
از سوی دیگر اسنفدیار رحیم مشایی، رئیس دفترمحمود احمدی نژاد گفته است اگر ثابت شود که این 5 بریتانیایی که او آنها را ملوانان خوانده "سوء نیت" داشته اند، قوه قضائیه با آنها بشدت برخورد خواهد کرد."
رامین مهمان پرست، سخنگوی وزارت خارجه ایران امروز صبح از تایید بازداشت این عده خودداری کرده بود و گفته بود صحت و سقم موضوع و جزئیات آن در دست بررسی است.
XS
SM
MD
LG