لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۳۵

عربستان ادعای ایران را در ارتباط با ناپدید شدن شهرام امیری رد کرد


وزارت خارجه عربستان سعودی، اظهارات وزیرخارجه ایران را مبنی بر این که عربستان در ناپدید شدن شهرام امیری دست داشته است، رد کرد و آن را "حیرت آور" خواند.
سخنگوی وزارت خارجه عربستان سعودی افزود: پس از آنکه ایران، عربستان را از ناپدید شدن این فرد مطلع کرد، دولت عربستان تحقیقات وسیعی را انجام داد، اما اثری از او نیافت.
علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی، امروز با تکرار ادعای منوچهر متکی، وزیر خارجه ایران، آمریکا و عربستان را متهم کرد که در ناپدید شدن شهرام امیری با یکدیگر همکاری کرده اند. علی لاریجانی همچنین این فرد را دانشمند هسته ای ایران معرفی کرد.
جمهوری اسلامی می گوید شهرام امیری برای انجام مراسم حج به عربستان رفته بود و در آنجا ناپدید شد.
از سوی دیگر خبرگزاری مهر اسامی یازده ایرانی را منتشر کرده که وزارت خارجه ایران ادعا می کند درآمریکا زندانی هستند یا قرار است از کشورهای دیگربه آمریکا مسترد شوند.
در میان این افراد، وزارت خارجه آمریکا بازداشت امیرحسین اردبیلی را در گرجستان و استراداد او را به آمریکا تایید کرده است. این شخص که ایران می گوید بازرگان بوده است، به اتهام خرید غیر قانونی تجهیزات نظامی محاکمه شده و قرار است مجازات او بزودی تعیین شود. آمریکا می گوید در مورد سایر افراد اطلاعی ندارد.
XS
SM
MD
LG