لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۲۴

سازمان قضایی نیروهای مسلح کشته شدن 3 نفر را در بازداشتگاه کهریزک قتل عمد اعلام کرد


سازمان قضایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در اطلاعیه ای کشته شدن محسن روح الامینی، امیر جوادی فر و محمد کامرانی، 3 نفر از دستگیر شدگان پس از انتخابات را در بازداشتگاه کهریزک تایید و آن را قتل عمد اعلام کرده است.
در این اطلاعیه آمده است: پزشکی قانونی فوت این سه نفر را بعلت ابتلا به بیماری مننژیت رد کرده و با تایید آثار متعدد ضرب و جرح بر روی اجساد، علت درگذشت آنها را مجموع صدمات وارده اعلام کرده است. این اطلاعیه شرایط نگهداری بازداشت شدگان را "فاقد استاندارهای لازم" توصیف کرده و گفته است که "برخوردهای ناهنجار و تنبیهات بدنی ماموران" این شرایط را بدتر کرده بود.
سازمان قضایی نیروهای مسلح در اطلاعیه خود افزوده: برای سه نفر از متهمان ِ شاغل در بازداشتگاه کهریزک به اتهام مشارکت در ایراد ضرب و جرح ِمنجر به قتل در خواست مجازات شده است . این اطلاعیه می افزاید: 22 نفر از رده ها و قسمت های مختلف نیروی انتظامی و افراد مرتبط ، متهم شده بودند که 12 نفر از آنها مجرم شناخته شدند که اسامی آنها پس از قطعی شدن حکم اعلام می شود.
این اطلاعیه همچنین می گوید: 98 نفر در این پرونده شکایت کرده بودند و مصدومان به پزشکی قانونی معرفی شده بودند که با تدبیر شورای عالی امنیت ملی و دلجویی و پرداخت خسارت به شاکیان 51 نفر از آنها رضایت دادند.

XS
SM
MD
LG