لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۰۶

روزهاى تاسوعا و عاشورا تدابير امنيتى خاصى برقرار مى شود


جانشين فرمانده پليس ايران با اعلام اتخاذ تدابير امنيتى خاص براى آنچه برقرارى نظم و امنيت در روزهاى عاشورا و تاسوعا خواند، گفته است كه «هماهنگى‌هاى اطلاعاتى» انجام شده تا در اين ايام – به گفته او – اتفاق خاصى رخ ندهد. سرتيپ پاسدار احمدرضا رادان گفته است كه «از بعد انتظامى سعى مى‌كنيم امنيت دستجات عزادارى را با كمك نيروهاى مردمى و همياران محرم برقرار كنيم».
همياران محرم عنوان گروه‌هايى است كه از سوى نيروى انتظامى به منظور «كنترل انضباطى هيات‌هاى عزادارى» سازمان‌دهى شده‌اند و پيشتر عزيزالله رجب‌زاده، فرمانده انتظامى تهران بزرگ، نيز گفته بود كه جلساتى در اين زمينه با رؤساى هيات‌هاى عزادارى در حال انجام است.
فرمانده انتظامى تهران همچنين گفته بود كه در تهران شش هزار نفر با عنوان «هميار محرم» از طرف هيات‌هاى مذهبى به نيروى انتظامى معرفى شده و از طرف اين نيرو «در كارگاه‌هاى آموزشى» تحت آموزش قرار گرفته‌اند تا در حفظ و برقرارى امنيت به پليس كمك كنند.
جانشين فرمانده پليس در عين حال همكارى پليس و نيروهاى بسيج را بسيار نزديك و مستحكم خوانده و تصريح كرده است كه پليس در بسيارى از مأموريت‌هاى خود از «بسيجيان مخلص» استفاده مى‌كند.

XS
SM
MD
LG