لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۱۰

آيت‌الله بيات زنجانی اهانت به آيت‌الله منتظری و حمله به حسينيه‌ی جماران را محکوم کردآيت‌الله اسدالله بيات زنجانی، از مراجع تقليد شيعه‌، با صدور بيانيه‌ای اهانت به آيت‌الله منتظری و حمله به جلسه سخنرانی در حسينيه‌ی جماران را محکوم کرد.

آيت‌الله زنجانی در بخشی از بيانيه‌ی خود ضمن اشاره به اهانت‌های صورت گرفته به برخی مراجع، می‌نويسد: «با کمال تأسف در اين چند روز سخنان هتاکانه‌ای عليه برخی مراجع دينی، اعم از حیّ و میّت، بر زبان برخی جاری شده است. بسياری از اين قبيل آفت‌ها هم ناشی از حمايت ناسنجيده‌ی برخی حوزويان از شئون جاری حکومتی و دولتی است.»

اين مرجع تقليد همچنين در بيانيه‌ی خود به مسئولان نظامی و انتظامی کشور تذکر می‌دهد که «که در برابر اين‌گونه مسائل و موضع‌گيری‌های افراطی محکم ايستادگی کنند و نگذارند يک عده معدود به نام دين و حاکميت و به نام قوای نظامی و انتظامی، به ارکان اعتقادی و مراجع دينی جامعه مسلمين هتک حرمت کنند».

آيت‌الله بيات زنجانی اضافه می‌کند که اگر مسئولان نظامی و انتظامی کشور نمی‌توانند جلوی اين عده را بگيرند، به مردم صريحاً بگويند تا خودشان تکليف اين عدّه را مشخص کنند».
XS
SM
MD
LG