لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۰۷

دو عضو کانون صنفی معلمان در شهرکرد و تبريز به زندان محکوم شدند


نبی‌الله باستان، عضو کانون صنفی معلمان در شهرکرد و توفيق مرتضی‌پور، عضو هيات مديره کانون صنفی معلمان در تبريز به تحمل زندان محکوم شدند.
به گزارش وبسايت کلمه، نزديک به ميرحسين موسوی، دادگاه تجديدنظر استان چهارمحال بختياری، محکوميت يک سال زندان نبی‌الله باستان، عضو کانون صنفی معلمان در شهرکرد را تاييد کرده است. اين در حالی است که به گفته همسر آقای باستان، او در بيمارستان بستری است و پس از ترخيص، به زندان منتقل خواهد شد.
هم زمان، دادگاه بدوی، توفيق مرتضی‌پور عضو هيات مديره کانون صنفی معلمان در تبريز را به دليل صدور بيانيه اين کانون به مناسبت هفتهٔ معلم به دو سال حبس تعليقی و ۹۱ روز حبس تعزيری محکوم کرده است.
هفتهٔ گذشته اسماعيل عبدی ديگر عضو کانون صنفی معلمان که پيش‌تر مدتی را در زندان سپری کرده بود نيز به دادگاه انقلاب احضار شد.
هم‌اکنون علی رضا هاشمی، دبير کل سازمان معلمان ايران، علی‌اکبر باغانی، دبير کل کانون صنفی معلمان، محمود بهشتی لنگرودی، سخنگوی کانون صنفی معلمان تهران، محمود باقری از اعضای کانون صنفی معلمان در تهران و مختار اسدی از اعضای کانون صنفی معلمان کردستان نيز در بازداشت به سر می برند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG