لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۰۳:۳۳

داريوش، از ستاره های قدیمی موسيقی پاپ ايران که کماکان آثاری به شدت محبوب منتشر می کند، به سئوالات شما که در این صفحه منتشر شده بودند پاسخ داد.

به دلیل حجم بالای سئوالات از وی، پاسخ های آقای اقبالی در دو بخش در وب سایت رادیو فردا منتشر شده اند. برای خواندن این دو بخش، بر روی لینک های پایین کلیک کنید.

برای خواندن بخش دوم و پایانی پاسخ های داریوش به سئوالات کاربران وب سایت رادیو فردا، اینجا کلیک کنید.

برای خواندن بخش نخست پاسخ های داریوش به سئوالات کاربران وب سایت رادیو فردا، اینجا کلیک کنید.

اين خواننده ۵۷ ساله که هم اکنون در پاريس زندگی می کند، در سال ۱۳۴۹، به صورت حرفه ای وارد دنيای موسيقی شد. اشعار شاعران کلاسيک چون حافظ و مولوی و همچنين چهره های برجسته ترانه سرايی موسيقی پاپ، در آثار او بارها شنيده می شوند. در کارنامه هنری ۳۶ ساله داريوش، بيش از ۲۰۰ ترانه ديده می شود و ايفای نقش در دو فيلم «ياران» و «فرياد زير آب»، تجربه سينمايی او محسوب می شوند.

او که نخست ترانه هايی عاشقانه را اجرا کرده بود، با اجرای ترانه «زندونی» سروده محمد علی شيرازی و با آهنگی از انوشيروان روحانی برای فيلمی به نام «گذر اکبر»، آرام آرام به اجرای آثاری با درونمايه اجتماعی و سياسی رو آورد.

داريوش پس از انقلاب نيز ترانه های مشابهی اجرا کرد که برخی از آنها مانند ترانه «دوباره می سازمت وطن» - با شعری از سيمين بهبهانی – به محبوبيتی خيره کننده دست يافتند.

او از هفت سال پيش با پرده برداشتن از سابقه اعتياد خود، به فعاليت هايش جنبه بشردوستانه داد و به شکل سازمان يافته تلاش کرد که در راه مبارزه با مواد مخدر فعال باشد.

(برای خواندن پاسخ های داریوش، بر روی لینک هایی که در بالای این صفحه می بینید، کلیک کنید. لطفا از طرح پرسش های تازه خودداری کنید.)

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG