لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۱۳:۲۸

پخش «اعترافات» تلویزیونی با چه هدفی صورت می گیرد؟


کیان تاجبخش و هاله اسفندیاری

براساس گزارش های دریافتی از ایران، تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی قرار است در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه اظهارات هاله اسفندیاری و کیان تاجبخش، پژوهشگران ایرانی – آمریکایی را تحت عنوان« اعتراف» پخش کند.

در آگهی پخش شده برای تبلیغ این برنامه تلویزیونی، هاله اسفندیاری و کیان تاجبخش به صورت جداگانه و در حالی که در منزلی قرار دارند مقابل دوربین ظاهر می شوند.

این گزارش ها حاکیست که خانم هاله اسفندیاری در این برنامه تلویزیونی با حجاب مشکی و پالتو حضور دارد.

بازداشت ایرانی – آمریکایی ها در ماه های اخیر واکنش های زیادی را در جهان برانگیخته و آمریکا از ایران خواسته است که به سرعت افراد بازداشتی را آزاد کند.

قرار است که در این برنامه ها، رامین جهانبگلو، نویسنده و استاد دانشگاه که دارای تابعیت ایرانی – کانادایی است نیز حضور یابد. آقای جهانبگلو سال گذشته بازداشت و پس از چند ماه زندانی بودن آزاد شد.

پخش این برنامه در حالی صورت می گیرد که هنوز وکلا و خانواده های ایرانی – آمریکایی ها بازداشت شده نتوانسته اند با آنها دیدار نمایند.

جمهوری اسلامی علاوه بر هاله اسفندیاری و کیان تاجبخش، افراد دیگری نظیر علی شاکری که یک فعال صلح طلب است را نیز زندانی کرده و با ضبط گذرنامه های نازی عظیما، خبرنگار رادیو فردا و مهرنوش سلوکی، کارگردان ایرانی – فرانسوی آنها را در سرزمینی به وسعت ایران در بازداشت خانگی قرار داده است.

به نظر می رسد که اقدام اخیر به نوعی بازگشت به شیوه سابق اعتراف گیری است که از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون به دفعات تکرار شده و در جریان آن، افراد بازداشتی به اتهامات وارده بر خود «اعتراف» کرده و سپس از آن ابراز ندامت می کنند.

نظر شما درباره پخش اظهارات افراد بازداشت شده در تلویزیون چیست و فکر می کنید که چه اهدافی در پشت این برنامه های تلویزیونی نهفته است؟

( لطفا نظرات خود را کوتاه بنويسيد. تنها نظراتی که به خط و زبان فارسی نوشته شده باشند منتشر می شوند. نوشتن نام، ای ميل و شهر، کاملا اختياری است. نظراتی که حاوی هرگونه توهین باشند نیز منتشر نخواهند شد.)

دیدن نظرات (۱۲۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG