لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۰۲:۱۶

( لطفا با توجه به قوانين انتشار نظرات که در سمت چپ اين صفحه نوشته شده، نظرات خود را برای ما بفرستيد)

سفر محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری اسلامی به نيويورک برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، و برنامه های جنبی وی در طول اين سفر با واکنش های فراوان و متعددی روبه رو شده است.

قصد آقای احمدی نژاد برای بازديد از محل حادثه تروريستی ۱۱ سپتامبر که به ويرانی برج های دوقلو انجاميد و تدارک برنامه ای برای سخنرانی وی در دانشگاه کلمبيا، موجب شده که سفر رييس جمهوری اسلامی ايران به آمريکا، پر حاشيه تر و خبرسازتر از سفر ديگر رهبران کشورهای جهان به نيويورک شود.

هر دو برنامه با مخالفت های بسياری در آمريکا روبه رو شده است.

پليس نيويورک با استناد به « دلايل امنيتی» با بازديد محمود احمدی نژاد از محل برج های دوقلو مرکز تجارت جهانی مخالفت کرده و همزمان، مقامات آمريکايی گفته اند اجازه نمی دهند که آقای احمدی نژاد از اين محل استفاده « تبليغاتی» کند.

با اين حال، دولت جمهوری اسلامی تاکيد کرده که بازديد از محل حادثه تروريستی ۱۱ سپتامبر و ادای احترام به قربانيان اين حادثه، همچنان در دستور کار آقای احمدی نژاد قرار دارد.

سخنرانی در دانشگاه کلمبيا نيز اعتراضات گسترده ای را به همراه داشته و موجب برپايی تظاهراتی عليه اين اقدام شده است.

شما اين سفر را چگونه ارزيابی می کنيد؟ به نظر شما چرا آقای احمدی نژاد خواستار بازديد از محل برج های دو قلو شده است؟ و چرا سخنرانی وی در دانشگاه کلمبيا تا اين اندازه بحث انگيز بوده است؟ از نگاه شما، چنين وضعيتی به سود منافع و چهره ايران در سطح بين المللی است يا به زيان آن؟

لطفا نظرات خود را کوتاه و به فارسی و با در نظر گرفتن قوانين انتشار نظرات، که در سمت چپ همين صفحه می توانيد آنها را بخوانيد برای ما بفرستيد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG