لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۶:۴۲

اردوگاه ليبرتی محل اسکان اعضای سازمان مجاهدين خلق در در عراق مورد حمله قرار گرفت


به گزارش آسوشيتد پرس يک مقام امنيتی عراق گفته است که چهار خمپاره به اردوگاه ليبرتی٬ محل اسکان اعضای سازمان مجاهدين خلق ايران برخورد کرده که در اثر آن دو تن زخمی شده‌اند ولی کسی کشته نشده است.

اين در حالی است که شورای ملی مقاومت٬ بازوی سياسی سازمان مجاهدين خلق در پيامی از اصابت ده‌ها خمپاره به اردوگاه ليبرتی در نزديکی فرودگاه بغداد خبر داده و می‌گويد که دراين حمله دست کم دوتن به اسامی " بيژن تهران" و " وسام ضرغامی" کشته و تعدادی زخمی شده‌اند.

خبرگزاری رويترز گزارش داده است که يک گروه شبه‌نظامی شيعه، موسوم به «مختار» مسئوليت حمله به اردوگاه ليبرتی را پذيرفته است. اين خبرگزاری به نقل از فرمانده اين گروه از شليک ۲۰ موشک کاتيوشا و خمپاره به اردوگاه ليبرتی خبر داده است.

اعضای سازمان مجاهدين خلق ٬ پيشتر در اردوگاه اشرف عراق ساکن بودند که اواخر سال ۱۳۹۰ در پی توافقی به اردوگاه ليبرتی منتقل شدند.

اردوگاه های اشرف و ليبرتی تا کنون بارها هدف حمله قرار گرفته‌اند و شماری از ساکنان آن کشته شده‌اند. سازمان مجاهدين٬ ايران را متهم به دست داشتن در اين حملات می‌کند. ايران در موارد گذشته از اين نوع حملات و نتايج آن استقبال کرده است .
XS
SM
MD
LG