لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۴۴

وزیرخارجه آمریکا در همایش ایپک روند دیپلماسی در باره ایران را آزمایشی برای تهران خواند


جان کری، وزیرخارجه آمریکا روز دوشنبه در همایش ایپک ((AIPAC روند دیپلماسی در باره ایران را آزمایشی برای تهران خواند. ایپک یکی از لابی های بانفوذ طرفدار اسرائیل در آمریکاست که هرساله همایشی در واشینگتن برگزار می کند.
جان کری افزود،‌ روند دیپلماسی همیشگی نیست و تمام گزینه ها همچنان بر روی میز قرار دارد. اما به گفته او تحریم های شدید و دیپلماسی قوی، امریکا و اسرائیل را امن تر ساخته است.
جان کری بر حمایت رییس جمهوری آمریکا از اسرائیل تاکید ورزید و افزود، ‌باراک اوباما بر حل و فصل دو مساله بزرگ که برای امنیت اسرائیل اهمیت زیادی دارد تاکید دارد، جلوگیری از اتمی شدن ایران و پایان دادن به مناقشه اسرائیل و فلسطینیان.
جان کری گفت :سه معیار برای رسیدن به توافقی جامع با ایران وجود دارد. اول، اطمینان یافتن از اینکه ایران نمی تواند به سلاح اتمی دست پیدا کند.
دوم، اینکه ایران همانطور که ادعا می کند بتواند به صورت مداوم به جهان اطمینان دهد که برنامه هسته ایش کاملاً صلح آمیز است.
سوم، اینکه به گفته او «این توافق، میدان دید ما را بر برنامه هسته ای افزایش دهد و در صورت حرکت ایران بسوی ساختن بمب، زمان کافی برای اقدام داشته باشیم».
XS
SM
MD
LG